خرید کود

یک ماده طبیعی یا غیر طبیعی می باشد که جهت تامین مواد مغذی مورد نیاز رشد گیاه به خاک اضافه می شود . در ادامه این مقاله به خرید کود می پردازیم .

کود معدنی چیست ؟

برای خرید کود بدانید که کودهای معدنی شامل چندین ماده مغذی ضروری می باشند که به صورت طبیعی در سنگ‌ های کانی خالص یافت می شوند .

استفاده از کودهای معدنی در کم ترین و سریع ترین زمان باعث جبران کمبود مواد مغذی برای گیاهان خواهد شد . در واقع از کودهای معدنی جهت برطرف کردن نیاز های تغذیه ای که برای حاصل خیزی خاک در مدت زمان کوتاهی نیاز دارند به طور چشم گیری استفاده می شود .

کاربرد کود برای چیست ؟

استفاده از انواع کودهایی که موجود هستند باعث می شود که خاک از لحاظ مواد غذائی دچار کمبود نشود . بهتر است بدانید که کودها دارای انواع مختلفی هستند و در حالت کلی به سه دسته شیمیایی ، بیولوژیک یا زیستی و آلی یا ارگانیک تقسیم بندی می شوند و در بازار موجود می باشند  .

برای خرید کود بدانید که این ماده به دو روش رشد گیاهان را بهبود می بخشد . در روش اول با تغییرات در نگه داری آب و هوای خاک به نوعی باعث بهبود کارایی آن خواهد شد و در روش دوم  که همان روش سنتی می باشد مواد مغذی برای رشد گیاهان به آن ها اضافه می شود .

فرم های مختلف کود چگونه است ؟

برای خرید کود باید با انواع فرم های کود آشنایی داشته باشید . کودهای مایع غلیظ معمولا با آب رقیق می شوند و با آب به گیاه اسپری می شوند و به راحتی می توانید آن ها را در یک منطقه بزرگ پخش کنید .

کودهای پودری معمولا با آب مخلوط می شوند و از طریق آبیاری ، کود به زمین تزریق می شوند . به طور خودكار ، یک پودر به وسیله ی گیاه به خوبی جذب نخواهد شد و برای اولین بار آن را با مقدار کمی آب مخلوط می كنند و آن را به شکل مناسب به گیاه می دهند .

برای خرید کود بدانید که بسیاری از کودها ، به ویژه کودهای ازت (نیتروژن دار) ، در شکل گرانولی ، برای استفاده بسیار مناسب می باشند و آسان کار کردن با آن ها است . به راحتی روی خاک باغ پخش می شود و به وسیله آب ، مواد مغذی را به خاک تزریق می کنند .

خرید کود

مدیریت باروری خاک هزاران سال است که مورد توجه کشاورزان می باشد . مصریان ، رومی ها ، بابلی ها و آلمانی ها اولین کسانی بودند که از مواد معدنی و یا کود برای تقویت بهره وری مزارع خود استفاده کرده اند .

برای خرید کود باید اطلاع داشته باشید که کودها رشد گیاهان را تقویت می کنند و این هدف از دو طریق برآورده خواهد شد ، افزودن کودها مواد مغذی مورد نیاز رشد گیاهان را تأمین خواهد کرد و هم چنین باعث افزایش کارآیی خاک با اصلاح احتباس آب و هوادهی آن خواهد شد .

یکی از مزیت های مهم در خرید کود این است که از دست رفتن حاصلخیزی خاک ، آفات و کمبود مواد مغذی منجر به کاهش تولید محصولات کشاورزی می شود و این امر اهمیت کودهای کشاورزی را افزایش می دهد .

کودها تحمل گیاهان را نسبت به آفات افزایش خواهند داد . این امر باعث کاهش استفاده از حشره کش ها و علف کش ها و در نتیجه تولید محصولات زراعی سالم تر می شود و  بیماری محصولات زراعی کاهش می دهد .

امروزه با پیشرفت در صنعت کشاورزی و باغداری کودهای فراوانی متناسب با انواع گیاهان تولید و عرضه شده اند که این کودها می ‌توانند ارگانیک باشند یا شیمیایی و استفاده از آن‌ ها برای گیاهان بسیار پر کاربرد هستند .

کشاورزان و باغداران برای افزایش محصول و باروری بیش تر از انواع کودها استفاده می‌ کنند تا هم کیفیت محصولات خود را بالا ببرند و هم از لحاظ اقتصادی رشد داشته باشند .

کودها در دو نوع ارگانیک و شیمیایی وجود دارند و در بازار عرضه شده اند که هر کدام از آن‌ ها دارای مزایا و معایبی هستند و تفاوت‌ هایی با یک دیگر دارند .

شما برای خرید کود می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه کنید و بسته به نیاز خود انواع کود ها را مورد بررسی قرار دهید و آن ها را خریداری نمائید .