کود فروت ست

کود فروت ست از جمله محصولات مکمل و بهبود دهنده رشد درختان است. امروزه در صنایع کشاورزی استفاده از مواد مغذی و مکمل برای رشد بهتر گیاهان به یک الزام تبدیل شده است. همچنین باید توجه داشته باشید که کود فروت ست نه تنها برای رشد بهتر درختان مفید است؛ بلکه کاربردهای دیگری هم دارد. در اینجا ‌تیم زیما کود اقدام به معرفی کاربردهای کود فروت ست و همچنین نحوه صحیح استفاده از این محصول کرده‌اند.

کود فروت ست چیست؟

کود فروت ست محصول جدیدی است که گیاه را برای تشکیل برگ، گرده افشانی و تلقیح کامل درختان میوه در ابتدای فصل اماده می‌کند. کمپلکس روی منحصر به فرد موجود در این محصول به سرعت وارد اجزای مختلف درختان میوه شده و در کنار سایر عناصر این محصول باعث رشد بهینه درخت می‌شود. مقادیر بهینه نیتروژن، بور و مس به شکل مناسب برای تنظیم آنزیم‌های گیاه در ابتدای فصل مفید هستند و باعث بهبود کیفیت و کمیت میوه‌ها می‌شوند.

کود فروت ست چیست؟

یکی از اثرات ویژه کود فروت ست، وجود مس کلات است که عامل برخی از مهم‌ترین واکنش‌های فیزیولوژیکی است. محلول پاشی این محصول در اوایل پاییز قبل از ریزش برگ، انرژی از دست رفته گیاه را تجدید کرده و گیاه را برای خواب زمستانی آماده می‌کند. برای خرید کود فروت ست درجه یک می‌توانید به سایت زیما کود مراجعه کنید.

نحوه مصرف کود فروت ست

میزان محلول پاشی این محصول 5 لیتر در هکتار است:

  • در پاییز: 20 روز پس از برداشت کامل، قبل از ریزش برگ
  • در بهار: زمانی که جوانه ها قبل از شکوفه دادن متورم می شوند.
  • پس از ریزش گلبرگ (به جز مرکبات)

* هشدار: در زمان گلدهی استفاده نشود.

ویژگی‌های کود فروت ست

محلول پاشی کود فروت ست به منظور کاهش ریزش زودرس میوه‌ها و اصلاح درختان میوه در سال های مصرف انجام می‌شود. یکی از دلایل سال‌های خواب گیاه، افتادن زودرس گلها قبل از لقاح به دلیل کمبود روی و بور است. استفاده از این کود گرانوله منجر به کاهش ریزش گل می‌شود. این محصول حاوی نیتروژن، روی و بور است و به گیاه در حفظ مواد مغذی برای سال‌های آینده کمک می کند.

ویژگی‌های کود فروت ست

نیتروژن یکی از مهمترین عناصر غذایی برای گیاهان است که منجر به بهبود رشد و عملکرد گیاه می‌شود. نیتروژن در ساختار پروتئین وجود دارد و از آنجایی که بخش مهمی از کلروفیل است؛ منجر به بهبود فتوسنتز می‌شود. بور موجود در گیاهان در تشکیل جوانه‌های گل و برگ، تشکیل دانه و میوه، متابولیسم و ​​انتقال قندها و کربوهیدرات ها نقش دارد. روی نقش عمده‌ای در سنتز پروتئین، تولید آنزیم‌های سنتز نشاسته، متابولیسم، فتوسنتز و تولید هورمون‌های رشد ایفا می‌کند.

عناصر موجود در کود میوه‌ای (N، Zn و B) باعث بهبود جوانه‌زنی، رشد لوله گرده برای رسیدن به لقاح و عملکرد می‌شود. ترکیباتی مانند اسیدهای آمینه و اسید فولویک موجود در این کود آلی محرک رشد و نمو ریشه بوده و باعث افزایش تحمل گیاه در برابر تنش های محیطی می‌شود. علائم کمبود بور در گیاهان منجر به پیچ خوردگی و قاشقی شدن برگ‌ها، توخالی بودن بذر و تشکیل بذر کمتر به صورت خوشه ای می شود که با استفاده از این محصول در زمان مناسب (ابتدای بهار، زمان تورم جوانه) می توان این علائم را برطرف کرد.

کاربردهای کود فروت ست

بهبود شکل گیری میوه در محصولات باغی از نظر اقتصادی حائز اهمیت است. اوایل بهار و اواخر زمستان که دمای خاک پایین است و برگ‌ها ظاهر نمی‌شوند و جریان شیره در گیاهان کند است؛ تغذیه جوانه‌ها بسیار مهم است؛ زیرا گیاهان مواد غذایی را به‌درستی جذب نمی‌کنند.

کاربردهای کود فروت ست

در این شرایط پاشیدن کود روی برگ درختان میوه برای صرفه جویی در مواد مغذی مورد نیاز برای رشد جوانه ها، گلدهی و تشکیل میوه بسیار مفید است. استفاده از کود فروت ست منجر به ذخیره عناصر غذایی مهم در درختان میوه در دوره خواب آنها در زمستان می‌شود، بنابراین در دوره جوانه زنی و بیداری گیاه، فعالیت بیولوژیکی (به دلیل عدم وجود برگ و دمای پایین) مختل نمی‌شود و گیاه می‌تواند در برابر عوامل محیطی مقاومت کند.

در نتیجه عواملی مانند سرما، باران و تگرگ مانع گلدهی و تشکیل میوه نمی‌شود. وجود عناصری مانند نیتروژن، روی و بور در محصول کود فروت ست به گیاه برای بهبود گلدهی، تشکیل میوه و کیفیت محصولات کشاورزی کمک می‌کند.

قیمت کود فروت ست

قیمت کود فروت ت به عواملی همچون برند محصول و فروشگاهی که کود را از آن تهیه می‌کنید بستگی دارد. به طور مثال قیمت کود فروت ست در مجموعه زیما کود کاملا مناسب است و حتی به همین شکل هم می‌توانید این محصول را از سایت زیپا کود خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *