کود شیمیایی کشاورزی

گیاهان بسته به نوع گونه ای که هستند همگی به این 17 ماده مغذی در مقادیر متفاوت نیاز دارند . در ادامه این مقاله به بررسی کود شیمیایی کشاورزی می پردازیم .

اهمیت استفاده از کودهای شیمیایی در چیست ؟

برای خرید کود شیمیایی کشاورزی باید توجه داشته باشید که کودها کشاورزان را قادر می سازند تا جمعیت در حال رشد جهان را تغذیه کنند .

کود های شیمیایی حاوی طیف وسیعی از عناصر طبیعی هستند که گیاهان برای زنده ماندن به آن ها احتیاج دارند . به دست آوردن این مواد اولیه و ساختن آن ها به فرم هایی که مردم می توانند در محصولات زراعی استفاده کنند .

اغلب به استخراج و فرآیندهای شیمیایی مختلف نیاز دارد . قبل از استفاده از کود های شیمیایی ، مهم است که مواد تشکیل دهنده آن ها را بدانید . آگاهی از مواد شیمیایی سازنده کودها می تواند به شما در استفاده موثر و مسئولانه از آن ها کمک کند .

علت اهمیت نیتروژن در کود چیست ؟

نیتروژن مهم ترین کود کشاورزی می باشد . زیرا در پروتئین ها ، DNA  ، کلروفیل و … گیاه حضور دارد . برای این که نیتروژن برای گیاه مفید و مغذی باشد باید به اصطلاح به فرم “ثابت” باشد .

تنها برخی باکتری و گیاهان میزبان آن ها می توانند نیتروژن اتمسفری را به آمونیاک ( فرم ثابت ) تبدیل کنند . بنابرین اکثر موارد نیاز است که نیتروژن لازم برای گیاه از طریق اضافه کردن کود های نیتروژن دار تامین گردد .

کودهای شیمیایی از چه چیزی ساخته می شوند ؟

برای خرید کود شیمیایی کشاورزی بدانید که ترکیبات دقیق و نسبت هر یک از آن ها بین انواع مختلف کود شیمیایی متفاوت می باشد . سه عامل اصلی که همه کودها دارند .

ازت ، فسفر و پتاسیم هستند . این محصولات هم چنین حاوی مواد پرکننده بر پایه رس و عوامل جریان آزاد هستند که به پخش کود و جلوگیری از سفت شدن آن کمک می کند .

محتویات کودها با استفاده از فرمول N-P-K توصیف می شوند ، که در آن N نیتروژن ، P  فسفر و K پتاسیم است . در توصیف محتویات یک کیسه کود شیمیایی ، هر نماد با یک عدد جایگزین می شود ، به عنوان مثال ، 10-10-10. این توصیف به این معنی است که 10٪ از وزن کیسه از نیتروژن ، 10٪ فسفر و 10٪ پتاسیم تشکیل شده است .

وقتی گیاهان کمبود نیتروژن داشته باشند برگ آن ها زرد می باشد . گرچه نیتروژن در هوا وجود دارد ، گیاهان نمی توانند آن را از جو جذب کنند و در عوض باید آن را از خاک دریافت کنند .

خرید کود شیمیایی کشاورزی

مواد پر کننده موجود در کودها از مواد غیرفعال بوده و هیچ تأثیری روی گیاه ندارند . با این حال ، آن ها غلظت عناصر غذایی را کاهش می دهند تا گیاهان را نسوزانند .

از جمع شدن و خشک شدن مواد مغذی جلوگیری کرده و پخش مخلوط را آسان می کنند . مواد معمول پرکننده شامل شن ، سنگ آهک دانه ای ، خاک اره ، خاک استریل یا تمیز و لپه های ذرت آسیاب شده است .

گیاهان مختلف ، برای رشد به مقادیر مختلفی از 17 ماده مغذی احتیاج دارند ، بنابراین کشاورزان اغلب از کودهایی استفاده می کنند که مخصوص انواع گیاهانی که می ‌کارند تولید شده است .

آن ها به طور معمول آزمایشات خاک را انجام می دهند تا مشخص کنند که کدام یک از مواد مغذی را باید افزایش دهند . این یافته ها می تواند نسبت شیمیایی مورد استفاده شخص را تحت تأثیر قرار دهد .

کودها هم چنین می توانند شیمیایی یا آلی باشند . کودهای شیمیایی به اشکال مختلفی ، یعنی دانه ای و مایع وجود دارند . هر نوع ویژگی های مختلفی دارد که آن ها را برای موقعیت های مختلف ایده آل می کند .

کود های کشاورزی رشد گیاهان را افزایش می دهند که این هدف از دو راه محقق می شود . یکی راه مرسوم است که اضافه کردن مواد غذایی مفید به خاک یا گیاه است و راه دیگر اضافه کردن برخی کود هاست که کارایی خاک را به وسیله ی نگه داری آب و هوادهی افزایش می دهند .

شما برای خرید کود شیمیایی کشاورزی می تواندی به سایت معتبر فروشگاهی زیما کود مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات آن دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *