کود کامل ماکرو گرانوله

این کود یکی از ده کود شیمیایی می باشد که پر طرفدار می باشد . در ادامه این مقاله به بررسی کود کامل ماکرو گرانوله می پردازیم .

مقاله پیشنهادی : کود مرغی گرانوله یکی دیگر از انواع کود گرانوله میباشد که برای فروش آن میتوانید به صفحه فروش کود مرغی گرانوله مراجعه بفرمایید.

فواید مصرف کود ماکرو

این عناصر اصلی به عنوان عناصر درشت مغذی طبقه بندی می شوند و معمولاً اولین عناصری هستند که کمبود آن ها در خاک مشاهده می شود زیرا گیاهان مقدار زیادی  از آن ها را برای رشد و بقای خود استفاده می کنند .
علاوه بر این ، این عناصر می توانند به طور طبیعی به دلیل تغییرات آب و هوا به ویژه در فصول بارانی یا گرم از خاک شسته شوند . به همین دلیل نیاز به کودهای ماکرو هرچه بیش تر احساس می شود . نحوه مصرف کود ماکرو و زمان مصرف کود ماکرو نیز بر رشد گیاهان به شدت تاثیرگذار می باشد .

کمبود پتاسیم باعث چه مواردی می شود ؟

برای خرید کود کامل ماکرو گرانوله بدانید که کمبود پتاسیم اغلب به صورت زرد یا قهوه ای شدن لبه های برگ و برگ های خمیده و به دنبال آن لکه های زرد رنگ در قسمت داخلی برگ مشاهده می شود .
لکه ها ممکن است در زیر برگ ها هم ایجاد شود . پتاسیم متحرک است ، بنابراین علائم کمبود ابتدا در برگ های پایینی به صورت خمیده یا لکه دار در حاشیه برگ ظاهر می شود .
کمبود طولانی مدت این عنصر منجر به مرگ سلول در حاشیه برگ می شود و گیاهان می توانند علائم پژمردگی را نشان دهند . این علائم ابتدا در برگ های مسن مشاهده می شوند و در صورت عدم اصلاح به برگ های جدید ادامه می یابند و رشد گیاه ، رشد ریشه ، مقاومت در برابر بیماری و اندازه جوانه در این شرایط  کاهش می یابد .

یکی از بهترین کود ها برای تامین پتاسیم ، کود NPK است ، که برای فروش آن میتوانید به صفحه فروش کودهای NPK مراجعه بفرمایید.
و کودهای بعدی کلرور پتاسیم و سولفات پتاسیم می باشند که برای فروش آن ها می توانید به صفحات فروش کلرور پتاسیم و فروش سولفات پتاسیم مراجعه بفرمایید.

خطرات کم یا زیاد بودن کود ماکرو در خاک چیست ؟

برای خرید کود کامل ماکرو گرانوله بدایند که در دسترس بودن N ، P و K در خاک باید کافی باشد ، اما نه خیلی زیاد . مقدار بسیار کم  این مواد می تواند  منجر به کاهش رشد گیاه و بازدهی کم گیاه شود .
در حالی که مقدار بیش از حد زیاد یک یا چند ماده مغذی ممکن است منجر به آشفتگی رشد گیاه و اثرات نامطلوب برای بازدهی و یا کیفیت محصولات برداشت شده شود . علاوه بر این  در دسترس بودن این عناصر باید متعادل باشد ، بنابراین در دسترس بودن سایر مواد مغذی باید در نظر گرفته شود .

قیمت کود ماکرو به چه صورت می باشد ؟

قیمت کود ماکرو و میکرو به فاکتورهای مختلفی از جمله خارجی یا داخلی بودن و وزن بسته بندی آن ها بستگی دارد . این کودها به اشکال مختلفی از جمله کود مایع و گرانوله در دسترس هستند که به اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . مثلا نحوه استفاده از کود گرانوله با کود مایع متفاوت می باشد .

کود کامل ماکرو گرانوله

هدف از مصرف این کودها تکمیل مواد مغذی خاک ، ایجاد حاصلخیزی خاک برای تأمین تقاضای محصولات و جبران مواد مغذی برداشت شده توسط محصولات قبلی یا از بین رفتن نشت های اجتناب ناپذیر به محیط زیست می باشد .  به منظور حفظ شرایط مناسب خاک برای تولید محصول مجدد استفاده از این کودها کاملا مورد نیاز می باشد .
نیمی از غذایی که امروز می خوریم به لطف کودهای معدنی تولید می شود . آن ها محصولات مغذی را برای رشد و سلامت گیاهان فراهم می کنند ، که به افزایش محصول و تولید مواد غذایی کمک می کند .
برای حمایت از تولید پایدار کشاورزی و امنیت غذایی از کودها در هر گوشه دنیا استفاده می شود . امنیت غذایی زمانی وجود دارد که همه مردم ، در هر زمان ، از دسترسی جسمی ، اجتماعی و اقتصادی به غذای کافی ، ایمن و مقوی برخوردار باشند .
کود شیمیایی ماکرو ، تشکیل شده است از ترکیب عناصر متفاوتی از ؛ ازت ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، آهن ، منیزیم و دیگر عناصر مورد نیاز خاک که بسته به نوع نیاز بخش کشاورزی در مناطق مختلف کشور و با فرمول های متفاوتی که درصدهای مختلف از عناصر نامبرده را دارا می باشد ، برای هرچه پربارتر کردن فعالیت های کشاورزان عزیز قابل عرضه می باشد .
برای فروش کود کامل ماکرو گرانوله می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و از دیگر محصولات آن دیدن نمائید .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *