کود مخصوص مزرعه

برای آن که خاک از لحاظ مواد غذایی متعدد دچار کمبود نباشد استفاده از کود بسیار مفید خواهد بود . در ادامه این مقاله به بررسی کود مزرعه می پردازیم .

کود آلی

برای خرید کود مزرعه بدانید که هر ماده آلی که به وسیله میکروب‌ ها قابل تجزیه باشد می تواند به عنوان کود آلی به کار رود . اما کودهای آلی مختلف از نظر کیفیت و دوام در خاک و قیمت بسیار متفاوتند .

که تأمین مواد غذایی گیاه از طریق اضافه کردن مواد آلی به خاک گران تمام می‌ شود . ارزش اصلی کودهای آلی به علت تغییرات فیزیکی است که در خاک ایجاد می کنند . کودهای آلی را می توان به سه گروه کودهای حیوانی ، کود سبز و کمپوست تقسیم نمود .

کود حیوانی به چه صورت می باشد ؟

برای خرید کود مزرعه بدانید که کود حیوانی در حقیقت از فضولات حیوانات تهیه می ‌شود که بیش تر از کود گوسفند و گاو و اسب و یا مرغ تشکیل می ‌شود .

کود حیوانی به علت دارا بودن حجم وسیعی از مواد آلی و غذایی باقی مانده که برای غنای خاک بسیار مفید می ‌باشد در طول تاریخ همواره مورد توجه کشاورزان بوده است .

کود انسانی نیز در رده کودهای حیوانی به حساب می ‌آید . در بعضی کشورها از جمله ایران از مدفوع انسانی به عنوان کود در مزارع کشاورزی استفاده می ‌شود .

کودهای بیولوژیک چگونه به کار می روند ؟

کود های بیولوژیک دارای باکتری و قارچ های مفیدی می باشند که برای اهداف خاصی استفاده می شوند . از این موارد می توان به تثبیت ازت رها سازی یون  فسفات ، آهن ، پتاسیم و … از ترکیبات نامحلول آن ها اشاره نمود .

این باکتری‌ ها معمولاً در اطراف ریشه گیاه استقرار یافته و به گیاه در جذب عناصر غذایی کمک می ‌نماید . این گونه کودها منشاء طبیعی دارند و معمولا از خاک گرفته می شوند .

کمپوست چیست ؟

برای خرید کود مزرعه توجه داشته باشید که از کمپوست در باغبانی و کشاورزی به عنوان تقویت‌ کننده خاک استفاده می ‌شود . کمپوست یکی از بهترین کودهای گیاهی و تقویت‌ کننده‌ های طبیعی خاک است و می ‌تواند جایگزین خوبی برای کودهای تجاری شود .

مهم‌ ترین حسن این کود ، ارزان بودن آن می باشد . استفاده از کمپوست ساختار خاک را ارتقا می ‌دهد ، محتوای خاک را تقویت می ‌کنند و سبب می ‌شود خاک مدت زمان بیش تری بتواند آب را در خود نگه دارد.  کمپوست قدرت باروری خاک را افزایش می ‌دهد و کمک می‌ کنند ریشه‌ های سالم در گیاه رشد کند .

اهمیت استفاده از کودهای شیمیایی در چیست ؟

برای خرید کود مزرعه باید توجه داشته باشید که کودها ، کشاورزان را قادر می سازند تا جمعیت در حال رشد جهان را تغذیه کنند . کود های شیمیایی حاوی طیف وسیعی از عناصر طبیعی هستند که گیاهان برای زنده ماندن به آن ها احتیاج دارند .

به دست آوردن این مواد اولیه و ساختن آن ها به فرم هایی که مردم می توانند در محصولات زراعی استفاده کنند . اغلب به استخراج و فرآیندهای شیمیایی مختلف نیاز دارد .

قبل از استفاده از کود های شیمیایی ، مهم است که مواد تشکیل دهنده آن ها را بدانید . آگاهی از مواد شیمیایی سازنده کودها می تواند به شما در استفاده موثر و مسئولانه از آن ها کمک کند .

خرید کود مزرعه

هر گونه مواد طبیعی و یا غیر طبیعی که عموماً به خاطر مواد مفیدی که در آن وجود دارد در کود کشاورزی برای تقویت خاک مزرعه و باغات از آن استفاده می ‌کنند . برای آن که خاک از لحاظ مواد غذایی متعدد دچار کمبود نباشد استفاده از کود بسیار مفید خواهد بود .

کودها هم چنین می توانند شیمیایی یا آلی باشند . کودهای شیمیایی به اشکال مختلفی ، یعنی دانه ای و مایع وجود دارند . هر نوع ویژگی های مختلفی دارد که آن ها را برای موقعیت های مختلف ایده آل می کند .

کود های کشاورزی رشد گیاهان را افزایش می دهند که این هدف از دو راه محقق می شود . یکی راه مرسوم است که اضافه کردن مواد غذایی مفید به خاک یا گیاه است و راه دیگر اضافه کردن برخی کود هاست که کارایی خاک را به وسیله ی نگه داری آب و هوادهی افزایش می دهند .

شما برای خرید کود مزرعه می توانید به سایت معتبر فروشگاهی زیما کود مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات آن دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *