فروشگاه آنلاین کود

کود را به خاک و یا بافت گیاه اضافه می کنند که باعث بهبود حاصل خیزی خاک کشاورزی می شود . در ادامه این مقاله به فروشگاه آنلاین کود می پردازیم .

تفاوت کود آلی و شیمیایی در چیست ؟

برای خرید کود در فروشگاه آنلاین کود بدانید که کود های آلی عمدتا منشا طبیعی دارند و پس از مراحل پوسیدگی و تجزیه قابل استفاده می باشند که دارای درصد مواد غذایی بالایی نیستند .

این کود ها باعث بهبود ساختار خاک و کاهش وزن ظاهری خاک خواهد شد که در جذب آب موثر می باشد ولی کودهای شیمیایی عمدتا منشا سنتتیک و مصنوعی دارند که شامل درصد بالایی از عناصر و مواد غذایی هستند اما در بهبود ساختار خاک نقشی ندارند .

تاثیر گذاری کود به چه صورت می باشد ؟

اثرگذاری کود به دو روش می باشد . در اولین روش که روشی سنتی می باشد ، مواد به گیاه افزوده خواهد شد و در روش دوم کود با اضافه شدن به خاک باعث بهبود خود خاک می شود .

در فروشگاه آنلاین کود متوجه می شوید که کودها با توجه به نوعشان شامل درصد های متفاوتی از عناصر زیر می باشد كه تركيب هاي متفاوت آن ها انواع كود را ايجاد مي نمايد .

کارایی کود چیست ؟

کودها ممکن است دارای یک یا چند مواد معدنی باشند که توسط شرکت ‌های سازنده یا تولید کننده نوع و مقدار آن ‌ها مشخص شده باشد .

کودها کیفیت خاک را بالا می ‌برند ، روی اندام‌ های مختلف گیاه مثل شاخه و برگ ، ریشه و میوه تأثیر گذار می باشد ، سرعت رشد را بیش تر می‌ کنند ، گیاهان را شاداب ‌تر کرده و در برابر آفات آن ها را مقاوم می‌ کند ، به گل دهی گیاهان کمک خواهد کرد و میوه ها را با کیفیت ‌تر می ‌کند .

کود سبز چیست ؟

این کودها از شاخه و برگ سبزیجات به دست می ‌آید . اگر این شاخ و برگ سبز با شخم به خاک برگردانده شوند ، به تدریج در اثر فعالیت باکتری‌ ها پوسیده می شود و هوموس و مواد غذایی به خاک افزوده خواهد شد . این سبزیجات را در اواخر تابستان یا اوایل پاییز می‌ کارند . در اوایل بهار با شخم به خاک بر می ‌گردند .

بهترین زمان برای کود دهی گیاهان چه وقتی است ؟

گیاهان ظرفیت محدودی برای استفاده از عناصر غذایی در خاک دارند . بهترین زمان برای کود دهی یک گیاه زمانی می باشد که گیاه در حال رشد باشد که برای اکثر گیاهان فصل ‌های بهار و تابستان است .

حتی گیاهان همیشه سبز که سراسر سال سرسبز هستند و خزان ندارند ، در طی فصل‌ های پاییز و زمستان نیاز کودی بسیار کم تری دارند .

در این فصل‌ ها به دلیل مناسب نبودن شرایط نوری محیط و هم چنین دمای آن ، گیاه رشد و نمو کم تری خواهد داشت و نیازی به مصرف کود نخواهد داشت .

فروشگاه آنلاین زیماکود

کود را به خاک و یا بافت گیاه اضافه می کنند که باعث بهبود حاصل خیزی خاک کشاورزی شده و بالا بردن کیفیت و کمیت محصول نهایی را تضمین می کند .

برخی از کودهای شیمیایی جز عناصر پر مصرف گیاه یا ماکرو المنت و برخی نیز جز عناصر کم ‌مصرف گیاه (میکروالمنت) می ‌باشد .

 

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن آن حتی در دورترین روستاهای کشور عزیزمون ، دیگه خرید و فروش سنتی مقرون به صرفه نمی باشد .

شما می توانید با کمک اینترنت در کم ترین زمان ممکن ، بیش ترین اطلاعات را به دست بیارید و در کنار مقایسه آن ها ، بهترین خرید ممکن را انجام دهید .

کشاورزان نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند و با حضور فعال خود در شبکه های مجازی و استفاده از اینترنت برای کسب اطلاعات بیش تر جهت خرید و فروش محصولات و نهاده های کشاورزی به خصوص در دوسال اخیر استفاده ی بهینه نموده اند  .

فروشگاه آنلاین زیماکود نتیجه سال ها فعالیت در زمینه گیاه پزشکی در عرضه غیر مجازی بوده است و تصمیم گرفته است تا از طریق ایجاد وبسایت بتواند در عرضه ی بزرگ تری وارد شود و در راستای کمک به صنعت کشاورزی این مرز و بوم قدم بردارد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *