چرا باید درباره ی کود بیوفسفات طلایی بدانیم ؟

کود بیوفسفات طلایی یک كود ارگانیک فسفری می باشد . در ادامه این مقاله به بررسی کود بیوفسفات طلایی می پردازیم .

مقاله پیشنهادی : فروش اسید هیومیک در زیما کود .

ترکیبات کود بیوفسفات چه می باشد ؟

برای خرید کود بیوفسفات طلایی بدانید که کود بیوفسفات طلایی حاوی ١٧ درصد فسفر ، ٢٠ درصد گوگرد ، ١٦ درصد ماده آلی ، یک صد روی می باشد .
این کود به صورت پودری و گرانوله و در بسته بندیه ای ٢٥ كیلو گرمی به همراه یك بسته ٥٠٠ گرمی مایه تلقیح تیوباسیلوس عرضه می شود .
گوگرد موجود در کود بیوفسفات طلایی توسط باكتری های تیوباسیلوس اكسیده شده و با تولید اسید سولفوریک باعث آزادشدن فسفر موجود در كود شده و مورد استفاده گیاه قرار می گیرد .

یکی دیگر از کودهایی که حاوی فسفات میباشد ، کود سوپر فسفات ساده است که برای مطالعه درباره آن میتوانید به صفحه فروش سوپر فسفات ساده و دیگری سوپر فسفات تریپل است که برای مطالعه آن میتوانید به صفحه فروش سوپر فسفات تریپل مراجعه بفرمایید.

نحوه استفاده از کود بیوفسفات چگونه است ؟

برای خرید کود بیوفسفات طلایی بدانید که کود بیولوژیک بیوفسفات ، محصولی جدید و منحصربه فرد می باشد که همزمان حاوی مقادیر قابل ‌توجهی فسفر معدنی ، ماده آلی و باکتری‌ های حل‌کننده فسفات می باشد .
سه جزیی که در مجموع در کنار تامین منبع فسفر موردنیاز گیاه ، باعث بهبود ساختار فیزیکی خاک و ممانعت از تجمع فسفر غیر قابل جذب در خاک و ایجاد مسمومیت ناشی از بیش ‌بود فسفر می ‌شوند .
استفاده از این کود بیولوژیک در مزارع گندم مناطق مختلف کشور ، باعث افزایش ۱۵ تا ۲۵۰ درصدی محصول می شود .

فواید استفاده از کود بیوفسفات در چیست ؟

برای خرید کود بیوفسفات طلایی باید از فواید این کود اطلاع داشته باشید . استفاده همزمان از منابع فسفره و باکتری ‌های حل ‌کننده فسفات می ‌تواند کارایی جذب این عنصر را افزایش داده و نیاز به استفاده مفرط از کودهای شیمیایی فسفره را کاهش دهد .
حضور باکتری‌ های حل کننده فسفات هم چنین می ‌تواند کارایی جذب عناصر دیگر به ویژه آهن و کلسیم که واکنش ‌پذیری بالایی با فسفر دارند را افزایش دهد .
باکتری‌ های حل‌ کننده فسفات ، گروهی از میکرو ارگانیسم‌ های ریز و سفری هستند که با فعالیت‌ های بیوشیمیایی خود در خاک ، فسفر را از فرم غیر قابل جذب به فرم‌ های قابل جذب در آورده و در اختیار گیاه قرار می ‌دهند . استفاده همزمان از منابع فسفره و باکتری ‌های حل‌ کننده فسفات می ‌تواند تا حد زیادی مشکل تجمع و جذب فسفر را رفع کند

مقدار مصرف این کود به چه صورت می باشد ؟

برای خرید کود بیوفسفات طلایی باید بدانید که مقدار مصرف این کود به چه صورت می باشد . کود بیولوژیک بایوفسفات بایوران را می ‌توان به صورت چالکود یا کانال کود برای درختان میوه و زینتی و همزمان با شخم زمین برای گیاهان زراعی و صیفی و سبزی استفاده کرد .

روش پخش یکنواخت کود و مخلوط کردن آن با خاک به چه صورت می باشد ؟

در اين روش قبل از كشت محصول ، كود به طور يكنواخت در مزرعه پخش و با خاك مخلوط مي ‌‏شود . اين روش در خاك هايی كه میزان فسفر آن ها پائين يا متوسط باشد ، كارایی كم تري نسبت به روش نواری دارد .
بنابراين ميزان مصرف كود در روش پخش و مخلوط كردن با خاك بايستی دو تا چهار برابر روش نواری باشد تا محصول مساوی با این روش به دست آید .

فروش کود بیوفسفات طلایی

کود بیوفسفات طلایی یك كود ارگانیک فسفری می باشد ، كه در شرایط مناسب با سوپر فسفات تریپل برابری كرده و به خوبی می تواند نیاز فسفری گیاه را بر آورده كند .
با مصرف این كود علاوه بر تاامین فسفر به دلیل كاهش موضعی pH ، نیاز غذایی محصولات به روی و آهن نیز تاًمین می شود . این كود فاقد كادمیم بوده است و استفاده تدریجی آن باعث افزایش فعالیت حیاتی میكرو ارگانیزم ها ، اصلاح خصوصیات فیزیكی و شمیایی خاك و محیط ریشه ، افزایش سطح حاصلخیزی خاك و بهبود شرایط تغذیه ای گیاه می شود .
استفاده از گوگرد ، مادهً آلی و باكتری های تیوباسیلوس امكان استفاده از منابع فسفات داخل كشور را به جای سوپر فسفات تریپل وارداتی به وجود آورده و باعث افزایش راندمان سایر كودهای مصرفی نیز می شود .
برای فروش کود بیوفسفات طلایی شما می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و از دیگر محصولات این سایت دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *