کود گرانوله به زبان ساده

گرانول به دانه های گوگردی می گویند که در وزن های 20 تا 50 میلی گرمی تولید می شوند . 

کود گرانول یا خشک یک نوع کود است که در قالب های کود خشک، خوشه ای، مایع و یا ضد پودر تولید می شود.

کود گرانوله همان کودهای خشک هستند که به شکل های کودهای گرانوله خوشه ای ، مایع یا ضد پودر موجود می باشند . در ادامه این مقاله به بررسی کود گرانوله می پردازیم .

نکته : برای مطالعه در زمینه کود میتوانید به صفحه کود چیست و برای فروش کود میتوانید به صفحه فروش کود مراجعه بفرمایید.

دلایل محبوبیت کود گرانوله

کود گرانوله به دلیل :

1_قابلیت پخش به روش سنتی

2_قابلیت پخش با ماشین های سمپاشی

3_بدون بو بودن

4_پخش یکنواخت در سطح زمین

فواید کود های گرانوله چیست ؟

  1. میزان گردش هوا در خاک را افزایش میدهد.
  2. ساختار خاک ار بهبود میبخشد.
  3. حجم و قدرت ریشه گیاه را افزایش میدهد.
  4. سازگار بودن با محیط زیست و در نتیجه حفظ کیفیت خاک.
  5. سرعت جوانه زنی بذر در خاک را افزایش میدهد.
  6. سهولت در جذب آب درون خاک را افزایش میدهد.
  7. ایجاد تعادل در PH (میزان اسیدی بودن خاک).
  8.  کاهش سطح شوری خاک.
  9. دوام و ماندگاری بسیار بالا در خاک به خصوص مقاومت گیاه در برابر گرما و سرما.
  10. کاهش در عناصر مازاد و مسمومیت کود.

انواع کود گرانوله

کود گرانوله سیاه و مزایای آن

1_تامین عناصر ماکرو

این عناصر به شدت مورد نیاز گیاهان می باشند و گیاهان به مقدار زیاد به آن ها نیاز دارند بنابراین متخصصان ما سعی کرده اند که در تولید این کود از آن ها به وفور استفاده نمایند.

2_تامین ماده آلی

در این بخش سعی بر آن شده تا موادی جهت بهبود بافت و کیفیت خاک بدان اضافه گردد.

بنابراین اگر چه شما در ظاهر از کود شیمیایی استفاده می کنید اما کیفیت و بافت خاک نیز بهسازی شده و به طور کلی بهبود می یابد.

یکی از انواع کود گرانوله ، کود مرغی گرانوله است که برای خرید آن میتوانید به صفحه فروش کود مرغی گرانوله مراجعه بفرمایید.

1_کود گرانول معدنی گوگردی 30 درصد

از تصفیه گاز طبیعی و نفت گوگرد پالایشگاهی حاصل می شود که این مواد در ابتدا به شکل مذاب میباشد و می توان آن ها را به اشکال گوناگونی همچون گوگرد کلوخه، گوگرد گرانول و گوگرد لپه ای تولید نمود. این کود گرانوله همان طور که از نامش مشخص است از 30 درصد گوگرد تشکیل شده و کیفیت بالایی دارد.

2_کود گرانول معدنی گوگردی 70 درصد

کودهای گرانوله معدنی گوگردی 70 درصد یکی دیگر از کودهای مرغوب و با کیفیت می باشد. به این دلیل کیفیت این کود در سطح بالایی قرار دارد که گوگرد موجود در این کود از تصفیه گاز طبیعی و نفت در پالایشگاه ها بدست می آید.
ویژگی جالب توجه این کود این است که زیر نور آفتاب خاصیت خود را از دست نخواهد داد.

3_کود گرانول گوگردی 90 درصد عدسی

گوگرد یکی از چهار عنصر اصلی گیاه است که در تولید پروتئین در اکثر فعالیت های آنزیمی و تغذیه گیاه با روش واقع شدن در ساختمان های اسید آمنه و تنظیم کننده رشد به شکل مستقیم نقش مهمی دارد و همچنین این کود در بهبود کیفیت محصول و افزایش عملکرد آن بسیار موثر است .

4_کود NPK 6-16

کود NPK 6-1-6 که به صورت گرانوله تولید شده و قدرت جذب بالایی دارد از 6 درصد ازت، 1 درصد فسفر و 6 درصد پتاس تشکیل است. به همین دلیل راندمان آبیاری را بالا برده و کشت بدون دغدغه و پایداری را ایجاد می کند. بهتر است این کود را به صورت چالکود در باغات و به شکل مخلوط با خاک در مزارع کشاورزی استفاده نمود.

کود مرغی گرانوله نیز یکی از انواع کود های گرانوله میباشد که برای مطالعه درباره آن میتوانید به صفحه فروش کود مرغی گرانوله مراجعه بفرمایید.

نحوه استفاده از کود گرانوله به چه صورت می باشد ؟

برای خرید کود گرانوله بدانید که یکی از بهترین روش ها برای استفاده از این نوع کودها ، آماده سازی خاک قبل از کاشت است که در آن کود در خاک کار می شود . با این کار مواد مغذی گیاهانی را که در آن جا کاهش می شوند ، تأمین کند .
کود گرانوله را می توان روی گیاهان موجود نیز استفاده کرد . در این صورت باید به آبیاری این گیاهان توجه شود تا در کود در اطراف ریشه گیاهان مستقر شود . همچنین آبیاری باعث جلوگیری از سوختن مواد مغذی به گیاهان می شود .

مهم ترین مزایای استفاده از کود گرانوله در چیست ؟

برای خرید کود گرانوله باید از مزایای آن اطلاع داشته باشید . مزیت اصلی خرید کود گرانوله این است که این ماده به عنوان کپسول آزاد کننده زمان عمل می کند و باعث می شود مواد مغذی به مرور زمان جریان داشته باشند .
نه این که گیاهان مانند کودهای مایع با مواد مغذی پر شود . با این حال ، کود هم چنین می تواند در بارندگی شدید ، یا در شرایط ضعیف زهکشی ، مواد مغذی را از دست بدهد یا شستشو دهد ، در این صورت ممکن است گیاهان از کود کامل بهره مند نشوند .
مدیریت کود گرانوله نیز می تواند در یک باغ مستقر دشوار باشد ، زیرا لازم است با احتیاط مصرف شود تا به گیاه آسیب نرسد . مدیریت کود گرانوله برای یک باغ بسیار دشوار است .
از این رو نیازمند بالا بردن دقت در به کارگیری این نوع کود است ، تا مانع از آسیب رساندن به گیاهان شود . از دیگر مزایای کود گرانوله فرم کپسولی آن می باشد که در مدت انتشار عمل می کند و به جریان مواد مغذی کمک می کند .

کود گرانوله چگونه به دست می آید ؟

بیش تر تولید کننده‌ های انواع مختلف کود گرانوله همراه با مجموعه ای از فرمولاسیون ها را دارند که برای رفع شرایط خاص خاک طراحی شده اند .
برای خرید کود گرانوله بدانید که این نوع کود را به روش طبیعی نیز تهیه نمود . این کار به راحتی با جمع آوری موادی مانند کمپوست ، کود و دیگر مواد در دسترس انجام می پذیرد و سپس با ایجاد گلوله هایی از مواد جمع آوری شده می توان از آن ها در باغبانی استفاده نمود .
البته این نوع کود باید قبل از فروش آزمایش گردد . نکته قابل توجه در این مورد این است که ممکن است که همیشه تعادل دقیقی از مواد مغذی موجود در آن به نسبت کود های شیمیایی وجود نداشته باشد .

برای مطالعه درباره فروش کود شیمیایی با ما در این صفحه همراه باشید.

کود گرانوله

برای خرید کود گرانوله بدانید که همان کودهای خشک هستند که به شکل های کودهای گرانوله خوشه ای ، مایع یا ضد پودر موجود می باشند .
تقریبا تمامی فروشگاه های عرضه کننده محصولات زراعی کودهای گرانوله را با توجه به شرایط خاص خاک ها و فرمول مخصوص به آن ها عرضه می کنند .
کودهای گرانوله مزیت های فراوانی دارند . برخی از تولید کنندکان کودهای گرانوله به آن ها ترکیباتی شیمیایی و مغذی متعددی اضافه کرده که ضمن حفظ تعادل ، سبب ایجاد یک رفتار قابل پیش بینی می شود .
سازمان های باغبانی اکیداً توصیه می کنند قبل از استفاده از کود ، خاک خود را آزمایش کنند . بسیاری از دانشگاه ها با برنامه های کشاورزی ، آزمایش خاک را به باغداران و کشاورزان ارائه می دهند .
هم چنین می توان نمونه هایی را به شرکت های متخصص در آزمایشات خاک ارسال کرد . نتایج آزمایش اطلاعاتی در مورد تعادل عناصر غذایی مورد نیاز خاک و بهترین نوع کود برای استفاده فراهم می کند .
باغبانان هم چنین باید به یاد داشته باشند که ویژگی گیاهان مهم می باشد . زیرا گیاهان از نظر مواد مغذی و pH مورد نیاز متفاوت هستند که باید مورد توجه قرار گیرند .
برای خرد کود گرانوله می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و ضمن خرید از این پیج از دیگر محصولات این سایت دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *