فروش گوگرد بنتونیت دار

گوگرد بنتونیت دار گرانوله به صورت پاششی با کود پاش و یا چالکود در سایه انداز درختان استفاده می شود . در ادامه این مقاله به فروش گوگرد بنتونیت دار می پردازیم .

نقش بنتونیت گوگرد در کود چیست ؟

برای فروش گوگرد بنتونیت دار باید بدانید که بنتونیت به کار رفته در این محصول ، نقش به سزایی ای در جذب آب و طی فرآیند اکسیداسیون گوگرد در خاک را دارا می باشد .
بنتونیت با جذب رطوبت در بستر خاک متلاشی و به نوعی منفجر می شود و این فرآیند ، گوگرد موجود را به ذرات ریز تر تبدیل می کند و در نتیجه اکسیداسیون گوگرد زودتر صورت می پذیرد . با توجه به این که گوگرد به تنهایی در خاک و یا با آب حل نمی شود تا به آسانی در دسترس ریشه قرار گیرد .

مزایای استفاده از کود بنتونیت دار در چیست ؟

برای فروش کود گوگرد بنتونیت دار باید از مزایای استفاده ازاین کود اطلاع داشته باشید . تنظیم اسیدیته خاک مزرعه و افزایش جذب عناصر پرمصرف و کم مصرف مانند نیتروژن ، فسفات و پتاسیم و عناصر کم مصرف ، آزادسازی مواد غذایی بلوکه شده در خاک بستر را انجام می دهد .
گوگرد نقش کلیدی در سیستم فتوسنتز در برگ ها و اندام های سبز دارد و کمبود آن رشد گیاه را مختل می کند یعنی با مصرف این کود رشد گیاه در سطح نرمال قرار می گیرد . این کود مقاومت گیاه را نیز به سرما افزایش می دهد .

بنتونیت چیست ؟

بنتونيت يك ماده از دسته رس ها و از كانی هاي متورم شونده تشكيل شده است خاك بنتونيت در گذشته به نام گل سرشوي بوده كه براي شست و شو استفاده مي شده است و امروزه همان خاک بنتونيت ناميده مي شود بنتونيت به خوبی آب را جذب مي نمايد و از اينرو كاربردهای مختلفي دارد كه يكي از كاربردهای آن براي توليد كود گوگرد بنتونيت دار می باشد .

نحوه مصرف کود بنتونیت دار به چه صورت می باشد ؟

برای فروش کود گوگرد بنتونیت دار بدانید که برای فعالیت میکروارگانیسم های اکسید کننده گوگرد لازم است رطوبت در حد کافی در محیط وجود داشته باشد .
به نظر می ‌رسد چنین شرایطی را از لحاظ مواد آلی و رطوبت بهتر بتوان در داخل چال کود در کنار درختان فراهم نمود . در ابتدا باکتری های تیوباسیلوس گوگرد را به سولفات تبدیل کرده و با تشکیل و تجمع آنیون سولفات در محیط ریشه درخت ،‌ اسیدیته موضعی در اطراف ریشه درختان پایین آمده و حلالیت املاح غذایی مختلف افزایش می ‌یابد .

فروش گوگرد بنتونیت دار

گوگرد به میزان فراوان در گیاه به ویژه در برگ ها وجود دارد و جزء تشکیل دهنده پروتئین در گیاه می باشد . مهم ترین عمل گوگرد در تولید اسیدهای آمینه و به دنبال آن سنتز پروتئین می باشد . این عنصر جزء مهمی در تشکیل ویتامین های ضروری برای متابولیسم گیاه می باشد .
زمان مصرف قبل از کاشت محصولات زراعی هنگام شخم زدن به میزان 300 تا 500 کیلو گرم در هکتار در باغ ها به میزان 2 الی 3 کیلو گرم به ازا هر درخت به صورت چالکود یا نواری احتیاج می باشد .
گوگرد بنتونیت دار 90 درصد کود گرانوله ای می باشد که با به کار بردن در خاک متلاشی شده و می تواند هم به عنوان تامین کننده نیاز گیاه به گوگرد و هم به عنوان اصلاح کننده خاک های قلیایی مصرف شود .
گرانول های این کود از ذرات بسیار ریزی تشکیل شده است این کود حاوی مواد متورم شونده است که می تواند خیلی سریع گرانول های کود را متلاشی پراکنده نماید .
کود گوگرد بنتونیت دار گرانوله 75 درصد ، به صورت پاشش در زمین به وسیله کود پاش ها و یا چالکود کردن آن در سایه انداز و محدوده توسعه ریشه درختان استفاده می شود .
مقدار قابل توجهی از ذرات گوگردی در زمان رشد به سولفات تبدیل می شود و نیاز گیاه به این عنصر مغذی را تامین می نماید .
شما برای فروش کود گوگرد بنتونیت دار می توانید به سایت معتبر زیما کود که در این زمینه فعالیت دارد مراجعه نمائید از دیگر محصولات آن دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *