فروش کود گوگرد بنتونیت دار

کود گوگرد بنتونیت دار گرانوله به صورت پاششی با کود پاش و یا چالکود در سایه انداز درختان استفاده می شود . در ادامه این مقاله به فروش گوگرد بنتونیت دار می پردازیم .

مقاله پیشنهادی : فروش گوگرد صادراتی در زیما کود . 

اهمیت استفاده از بنتونیت دار چیست ؟

کود گوگرد بنتونیت دار به عنوان یک کود کشاورزی غیر سمی ، برای تقویت خاک جهت کاشت بسیاری از محصولات هم چون ذرت ، سویا ، سیب زمینی و … مناسب می باشد .

برای فروش گوگرد بنتونیت دار از بنتونیت سدیمی استفاده می شود که جذب آب چندین برابر وزن خود دارد و می تواند با اندک رطوبت موجود در خاک ، سبب اکسید و تجزیه شدن گوگرد شود .

ترکیب بنتونیت با سولفور هم روش های خاصی دارد و باید حداقل از ۱۰ درصد وزنی بنتونیت استفاده کرد . برای مناطق خیلی خشک و کم بارش می توان درصد های بالاتر بنتونیت را بکار برد تا جذب آب بیش تری داشته باشد .

بنتونیت یک خاک معدنی است که در بهترین حالت می تواند تا ۱۵ درصد حجم خشک خود ، آب جذب کند . این ویژگی علاوه برای صنایع مختلف ، در کشاورزی هم کاربرد های زیادی دارد .

با جذب آب و رها سازی تدریجی آن ، رطوبت دائمی را برای گیاهان فراهم می کند . هم چنین خاصیت تبادل یونی داشته و با وجود مواد مغذی که دارد ، برای رشد گیاهان مناسب می باشد .

مکانیسم عملکرد کود گوگرد به چه صورت می باشد ؟

برای فروش گوگرد بنتونیت دار باید توجه داشته باشید که گوگرد یک ریز مغذی کلیدی بوده است و باعث بهبود سوخت و ساز نیتروژن ، فسفر و پتاسیم می شود .

با به کار بردن گوگرد بنتونیتی در خاک ، بنتونیت موجود در آن ، به مرور زمان رطوبت خاک را جذب نموده و متورم می گردد (حجم افزایش می یابد) .

در اثر افزایش حجم ، گوگرد بنتونیتی در خاک متلاشی می شود و گوگرد موجود در آن به ذرات بسیار ریز تبدیل شده که این امر ، باعث سهولت جذب ذرات گوگرد توسط مولکول های خاک می شود .

مزایا استفاده از کود گوگرد در چیست ؟

میزان مصرف نیتروژن و هم چنین میزان جذب فسفات و عناصر ریز مغذی را افزایش می دهد . با توجه به نامحلول بودن گوگرد عنصری این کود در مقابل شسته شدن مقاوم می باشد .

برای فروش گوگرد بنتونیت دار در نظر داشته باشید که مقدار قابل توجهی از ذرات گوگردی در زمان رشد به سولفات تبدیل شده است و نیاز گیاه به این عنصر مغذی را تأمین می نماید .

فروش گوگرد بنتونیت دار

بنتونیت نقش سازنده ای در فرآیند اکسیداسیون گوگرد در خاک دارد ، به طوری که بنتونیت موجود در این کود با جذب رطوبت به خود و ضمن متورم شدن در بستر خاک متلاشی و به نوعی منفجر می شود و این عمل ، گوگرد را به ذرات ریز تر تبدیل می‌ نماید.

برای فروش گوگرد بنتونیت دار بدانید که در نتیجه اکسیداسیون گوگرد سریع ‌تر انجام و صورت می ‌پذیرد ؛ در حالی که گوگرد به راحتی در خاک و یا با آب حل نمی ‌شود .

برای فعالیت میکرو ارگانیسم های اکسید کننده گوگرد لازم است رطوبت در حد کافی در محیط وجود داشته باشد . به نظر می ‌رسد چنین شرایطی را از لحاظ مواد آلی و رطوبت بهتر بتوان در داخل چالکود در کنار درختان فراهم نمود .

در ابتدا باکتری های تیوباسیلوس گوگرد را به سولفات تبدیل کرده و با تشکیل و تجمع آنیون سولفات در محیط ریشه درخت ،‌ اسیدیته موضعی در اطراف ریشه درختان پایین آمده است و حلالیت املاح غذایی مختلف افزایش می ‌یابد .

با توجه به آثار مثبت گوگرد در کاهش پی هاش موضعی خاک‌ های آهکی ، تأمین سولفات مورد نیاز گیاهان ، افزایش حلالیت عناصر کم مصرف و پر مصرف به ویژه فسفر ، آهن ، روی و … کنترل برخی از عوامل بیماری زای قارچی و هم چنین اصلاح خاک‌ های شور و قلیایی ، خاصیت اصلاح کنندگی آن و سایر مزایای دیگر ، استفاده از ساری کود ضروری می باشد .

شما برای فروش گوگرد بنتونیت دار می تواندی به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سیات از دیگر محصولات آن دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *