فروش پلت مرغی 

کودهای حیوانی به عنوان موادی غیرسمی و طبیعی فواید زیادی برای خاک‌ های کشاورزی دارند . در ادامه این مقاله به فروش پلت مرغی می پردازیم .

خواص پلت مرغی در چیست ؟

  1. پلت مرغی که منبع ماده آلی برای تقویت انواع خاک میباشد از دسته کود های کامل به شمار میرود.
  2. نه تنها از مواد مغذی بهره مند است بلکه ، از لحاظ دارا بودن نیتروژن نیز نسبت به کود های آلی غنی تر است.
  3.  با استفاده از ماشین الات مدرن، کمپوست کود مرغی با خلوص 100% تهیه میشود. و تمام خواص کود مرغی حفظ میشود.
  4. پلت مرغی به دلیل ضد عفونی شدن در حین تولید فاقد عوامل بیماریزا٬ بذر، علف هرز٬ لارو و تخم حشرات و سایر آلودگی های متداول در کودهای دامی خام میباشد.
  5. حاصلخیزی خاک به خاطر دارا بودن تمامی مواد غذایی مورد نیاز گیاهان و ۹۰% ماده الی مفید افزایش می یابد و کیفیت و کمیت محصولات را زیاد میکند.
  6. مراحل حمل و نقل٬ انبارداری و مصرف آن به سهولت انجام میگیرد در نتیجه کاملا خشک و به صورت پلت بسته بندی میشود و تولید آن هزینه ی کمی را در بر دارد.
  7. این کود بر خلاف کودهای دامی خام و شیمیایی فاقد تاثیرات مخرب برخاک ٬ ریشه گیاهان و محیط زیست میباشد .
  8. عناصر موجود در ان در اثر آبیاری های متوالی یا بارندگی زیاد شسته نمی شود ؛ بلکه به تدریج ازاد و فعال شده و برای ریشه گیاه قابل مصرف میگردد.
  9. از طرفی تأثیر پلت مرغی بر روی خاک و گیاه ، اثر زودگذر محسوب نمی ‌شوند . بنابراین گیاهی که توسط پلت مرغی تغذیه می ‌شود ، سبزتر می ‌شود و مدت بیش تری را سبز باقی می ‌ماند .

بهبود سرعت و کیفیت رشد گیاه به چه صورت انجام می شود ؟

برای فروش پلت مرغی بدانید که نیتروژن یکی از اصلی‌ ترین مواد تشکیل‌ دهنده پلت مرغی می باشد . این کود می‌ تواند سرعت و کیفیت رشد گیاه را به میزان قابل ‌توجهی بالا ببرد .

در واقع نیتروژن شرایطی که گیاه برای رشد بی ‌دردسر به آن احتیاج دارد را فراهم کرده و متریال مورد نیاز را نیز در اختیارش می ‌گذارد .

علاوه بر نیتروژن ، پتاسیم و فسفر نیز که هر کدام به اندازه خود در تشکیل کلروفیل و تکثیر ریشه و ساقه گیاه نقش دارند ، بخشی از ترکیبات پلت مرغی را تشکیل داده ‌اند .

مقاله پیشنهادی : کود مرغی گرانوله یکی دیگر از انواع کود های مرغی است که برای فروش آن می توانید به صفحه فروش کود مرغی گرانوله مراجعه بفرمایید.

اصلاح ساختار خاک به چه صورت می باشد ؟

برای فروش پلت مرغی بدانید که خاک را متخلخل کرده و به این ترتیب راه نفوذ هوا و اکسیژن را به لایه‌ های زیری باز می ‌کند . در نتیجه این فرآیند ، گیاه بهتر نفس می ‌کشد .

هم چنین رنگ تیره پلت مرغی ، جذب نور خورشید را از طریق خاک افزایش می ‌دهد . اسیدیته خاک با وجود پلت مرغی تنظیم شده و ظرفیت نگه داری آب توسط آن افزایش می‌ یابد .

همه این قابلیت‌ ها که در پلت مرغی وجود دارد ، باعث می  ‌شود که خاک حاوی این ماده ارگانیک، ساختار بهتری داشته ‌باشد .

پیشگیری از فرسایش خاک

برای فروش پلت مرغی توجه داشته باشید که پلیت مرغی آب را به خوبی در خاک نگه می ‌دارد . به همین خاطر ذرات خاک حاوی این ماده به راحتی تحت تأثیر بارش‌ باران شسته نمی ‌شوند .

به علاوه موادی که پلیت مرغی به خاک می ‌افزاید و قابلیت‌ هایی که در جهت تراکم بهتر ، تنفس راحت‌ تر ، نگه داری از آب و جذب نور خورشید در آن ایجاد می‌ کند ، اثرات طولانی ‌مدتی بر خاک می ‌گذارد .

تولید پلیت مرغی به چه صورت می باشد ؟

پلیت مرغی حاصل انجام فرآیند هایی بر روی کود مرغ می باشد . در این مرحله پلیت مرغی پروسه استرلیزه شدن را از سر می گذراند و به ترکیبی از مواد مغذی بدون سم تبدیل می شود .

برای فروش پلت مرغی بدانید که یک ماده خشک عاری از ویروس ، میکروب ، تخم حشرات و مواد شیمیایی مضر و حاوی انواع ویتامین و مواد آلی و معدنی می باشد ، که تأثیر باورنکردنی بر روی کیفیت خاک و رشد گیاهان دارد .

فروش پلت مرغی

استفاده از پلیت مرغی در بخش‌ های مختلف صنعت کشاورزی ، یک روش آسان و مقرون به صرفه برای تقویت گیاهان ، سبزیجات و میوه‌ها به لحاظ میزان نیتروژن موجود در آن ها می ‌باشد .

علاوه بر این خاصیت هوموسی این کود ارگانیک ، یک شفادهنده برای خاک‌ های خسته به حساب می ‌آید . بنابراین پلیت مرغی در مزارع و زمین ‌های کشاورزی که پشت سر هم محصول ‌دهی دارند نیز ، کاربرد گسترده‌ای دارد .

پلیت مرغی یک تقویت‌ کننده مقرون به صرفه و به شدت کارآمد برای خاک و گیاه شما به حساب می ‌آید . این کود شما را از دیگر تقویت ‌کننده‌‌ های شیمیایی بی ‌نیاز کرده و به بار نشستن زمین و باغ ‌تان را تضمین می ‌کند .

در دنیای آنلاین امروز هیچ کاری غیر ممکن نیست و شما در اوج فصل کشت و کار هم می توانید محصولات مورد نظرتان را با مشاوره و آموزش های لازم خریداری نمائید .

شما برای فروش پلت مرغی می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات این پیج دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *