کود پتاسیم غنی شده چیست؟

یکی از مهم ‌ترین منابع تأمین عنصر پتاسیم در گیاهان محسوب می شود.  در ادامه این مقاله به فروش کود پتاسیم غنی شده می پردازیم .

پتاس چیست و چه فوایدی دارد ؟

برای خرید کود پتاسیم غنی شده باید بدانید که پتاسیم یک عنصر مهم می باشد زیرا وقتی کمبود پتاسیم در خاک وجود دارد ، از کودهای حاوی پتاسیم برای کمک به افزایش عملکرد محصولات زراعی و بهبود کیفیت گیاه استفاده می شود .
پتاسیم گیاهان را از درجه حرارت شدید محافظت می کند . این گیاه به گیاهان در مبارزه با استرس و بیماری کمک می کند و از آفات مانند علف های هرز و حشرات جلوگیری می کند .
پتاسیم باعث رفع پژمردگی ، تقویت ریشه ها و ساقه ها می شود و در انتقال مواد غذایی کمک می کند . آنزیم های گیاهی را فعال می کند تا اطمینان حاصل کند که گیاهان از آب به طور مؤثر استفاده می کنند . مقادیر بالاتر پتاسیم موجود در خاک به مقاومت گیاهان در برابر شرایط استرس زا کمک می کند .

علائم کمبود پتاسیم چگونه است ؟

برای خرید کود پتاسیم غنی شده توجه داشته باشید که پتاسیم یک عنصر بسیار متحرک در گیاه می باشد و از بافت پیرتر به جوان تر منتقل می شود .
در نتیجه ، علائم کمبود پتاسیم معمولاً ابتدا در برگ های پایین گیاه رخ می دهد و با افزایش شدت کمبود ، به سمت بالا پیش می رود . یکی از شایع ترین علائم کمبود پتاسیم ، سوزش زرد یا شلیک (کلروز) در حاشیه برگ می باشد .

مواد تشکیل دهنده پتاسیم چیست ؟

برای فروش کود پتاسیم غنی شده بدانید که ماده اصلی خاکستر چوب است که حاوی پتاس اما بسیاری از مواد دیگر مانند اکسید آهن  ، اکسید سیلیکون ، اکسید آلومینیوم ، اکسید کلسیم ، اکسید منیزیم ، اکسید منگنز ، اکسیدهای فسفر و کربن غیر قابل احتراق است .
در حالت ایده آل شما می توانید از خاکستر چوب از نوع خاصی از چوب استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که هر بار که پتاس درست می کنید نسبت هر ترکیب یکسان می باشد .

انواع کود های پتاسیم

در ترکیباتی دیگر عنصر پتاسیم با عنصر نیتروژن یا گوگرد ترکیبات پتاسیم نیترات یا پتاسیم سولفات را تشکیل می دهند . درصد حضور پتاسیم در هر یک از ترکیبات بسته به فرمول شیمیایی آن ترکیب متفاوت می باشد .
شناخت ترکیبات حاوی عنصر پتاسیم موجب می شود که با علائم کمبود پتاسیم در هر گیاه بسته به شرایط منطقه و گیاه مورد نظر چاره جویی شود .

یکی از انواع کود های پتاسیم ؛ کلرور پتاسیم است که برای خرید آن میتوانید به صفحه فروش کلرور پتاسیم مراجعه بفرمایید.

نحوه استفاده از پتاسیم به چه صورت می باشد ؟

پس از تهیه نرخ پتاس غذایی مغذی مورد نیاز یک محصول یا چمن ، و در نظر گرفتن زمان استفاده از برنامه ها ، اکنون باید یک محصول کود مناسب یا منبع دیگر مانند کودهای ارگانیک را برای استفاده در خاک یا محصول انتخاب کنیم . سپس ما باید آن را به طور موثری اعمال کنیم تا با توجه به محصول در حال رشد استفاده کنیم .
کود پتاسیم معمولاً به “روش پتاس” گفته می شود که به روش های اولیه تهیه کود پتاسیم از خاکستر چوب می باشد .

فروش کود پتاسیم غنی شده

کود های پتاس یکی از مهم ‌ترین منابع تأمین عنصر پتاسیم در گیاهان محسوب می شود . عنصر پتاسیم نظیر سایر ریز مغذی ‌ها یکی از مهم‌ ترین عناصر میکرو گیاهان می باشد .
این عنصر ارزشمند بسیاری از فرآیندهای فیزیولوژیک گیاهان را هدایت می کند هرچند که در مقادیر کم مورد نیاز گیاهان می باشد . گیاهان در کمبود پتاسیم مقاومت خودشان را به تنش ها ، آفات و بیماری ها از دست می دهند هم چنین با این کمبود پتاسیم فرآیندهای مهمی نظیرتنفس سلولی ، فتوسنتر ، تبخیر و تعرق دچار اختلال می گردد .
با رشد گیاهان ، آن ها مواد مغذی را از خاک جذب و تخلیه می کنند . کشاورزان هنگام برداشت محصولات زراعی این مواد مغذی را جمع می کنند . تمام مواد مغذی گیاهی ، چه در کودهای آلی و چه مواد معدنی یافت می شوند ، یکسان هستند .

شما برای فروش کود پتاسیم غنی شده می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و از دیگر محصولات آن دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *