فروش کود مرغی گرانوله

کود مرغی دارای مقدار زیادی عناصر غذایی می باشد . در ادامه این مقاله به فروش کود مرغی گرانوله می پردازیم .

استفاده از کودهای ارگانیک به چه صورت می باشد ؟

برای فروش کود مرغی گرانوله باید در نظر داشته باشید که استفاده از کودهای ارگانیک طبیعی پایه دامی بخصوص مرغی از دیر باز مورد توجه کشاورزان و باغداران بوده است

اما با توجه به مشکلات استفاده از این نوع کودها به خصوص هزینه های مربوط به انبار کردن آن در مزارع و باغات ، به تدریج جای خود را به استفاده از کودهای شیمیایی داده اند .

با توجه به مضرات استفاده از کودهای شیمیایی برای بافت خاک و نیز سلامتی انسان ها و محیط زیست مجدد گرایش به استفاده از کودهای مرغی و دامی روند افزایشی یافته است اما هنوز مشکلات استفاده از این نوع کودها هم چنان پا بر جا مانده و حتی هزینه های مربوط به استفاده از آن ها چند برابر شده است .

نحوه مصرف کود مرغ کشاورزی چگونه است ؟

برای فروش کود مرغی گرانوله میزان مصرف این کود در کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد زیرا در صورتی که بیش از حد مصرف شود به دلیل وجود آمونیاک و برخی عناصر می تواند سبب سوختن گیاه شود و اگر کم تر به کار رود .

تاثیر مورد نظر را نخواهد داشت . میزان دقیق مصرف کودهای مختلف در زمین کشاورزی را می توان از طریق آزمون خاک تعیین نمود .

کود مرغی در فصول مختلف سال مورد استفاده قرار می گیرد ولی بهترین زمان مصرف آن در فصل پاییز است زیرا ازت موجود در آن به دلیل سبک بودن خاک از دست نمی رود .

شرایط نگه داری کود مرغی فله به چه صورت می باشد ؟

کود های مرغی گرانوله دارای NPK  طبیعی می باشد و موجب اصلاح فعالیت بیولوژیکی ، کشت و کار و خواص شیمیایی خاک می شود .

کود مرغی ترکیب شیمیایی بسیار متفاوت نسبت به سایر کود های حیوانی دارد . کود مرغی تازه دارای سولفات پتاسیم ، سوپر فسفات تریپل ، اوره ، اسیداوریک و سایر اوریدها است .

کود مرغی تازه حدود 70 درصد رطوبت دارد . کود مرغی فله بدون فرآوری نیز چنان چه به درستی نگه داری و به مزرعه منتقل و مصرف شود ، کود بسیار با ارزشی می باشد .

برای کاهش خروج گاز امونیاک و بوی تند کود مرغی و کاستن تلفات روان آب فسفر و عناصر غذایی کم مصرف ، کود مرغی را با مصرف سولفات آلومینیوم اصلاح می کنند .

کود پلت مرغی یکی دیگر از کودهای مرغی است که برای فروش آن میتوانید به صفحه فروش پلت مرغی مراجعه بفرمایید.

پوسیدیگی کود به چه صورت انجام می شود ؟

پوسیدگی کود سبب می شود که از میزان بذر علف های هرز و آلودگی به امراض و حشرات نیز کاسته شود . برای پوسیدگی اولیه کود حیوانی می توان آن را در شرایطی مشابه تهیه کمپوست قرارداد و یا کود حیوانی را مدتی قبل از کاشت در خاک مزرعه اختلاط داد .

تجزیه کود در خاک و تبدیل آن به هوموس نیز مستلزم کفایت تهویه، حرارت و رطوبت در خاک می باشد این عوامل از طریق انجام عملیات مناسب زراعی تامین می شوند .

کود حیوانی را در زراعت گیاهان پر ارزشی مانند سبزیجات ، سیب زمینی ، ذرت ، پنبه و چغندر قند به مقدار تقریبی ۲۰ تا ۵۰ تن در هکتار به خاک می دهند .

کود حیوانی را معمولا در زمان شروع عملیات تهیه بستر تا حداقل یک ماه قبل از کاشت بر سطح خاک می باشند و با وسایلی مانند گاوآهن ، دیسک و …. با خاک سطحی و تا عمق حدود ۱۵ سانتی متری مخلوط می نمایند .

فروش کود مرغی گرانوله

برای فروش کود مرغی گرانوله باید توجه داشته باشید که کود مرغی گرانوله همانند کود مرغی پلیتی دارای مواد آلی ، ازت کل ، فسفر، پتاسیم و عناصر ریز مغذی (مس ، منگنز ، آهن و روی) می ‌باشد .

کود مرغی دارای مقدار زیادی عناصر غذایی است و با به کارگیری آن در زمین‌های کشاورزی می ‌توان حاصلخیزی خاک را افزایش داد .

بهترین روش در تعیین مقدار کود مرغی در هر هکتار انجام آزمون خاک می باشد و مقدار مصرف آن با توجه به آزمون تجزیه کود مرغی و آزمون خاک زراعی تعیین و با مشورت و نظر مهندسین جهاد و کشاورزی منطقه انجام می ‌شود .

شما برای فروش کود مرغی پرانوله می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات آن دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *