کود گوگرد آلی

کود گوگرد در واقع حاوی سومین ماده مغذی محدود در خاک برای تولید غلات ، دانه روغنی و علوفه زراعی می باشد . در ادامه این مقاله به بررسی کود گوگرد آلی می پردازیم .

مقالات پیشنهادی : فروش کودهای گوگردی در زیما کود .

فراهم ساختن خاک سالم با کود آلی

فراورده های آلی به خصوص کود آلی نقش بسزایی در کشت زار ایفا می کنند چراکه با تغذیه خاک ، آن را به محیطی پایدار و پشتیبان گیاهان تبدیل می کند .
در نتیجه این نوع فرآورده ها برای کشتزار و خاک ایده آل هستند . خاک سالم به پرورش گیاهان سالم کمک می کند اما با کشاورزی آلی ، فرایندی بیش از پرورش گیاهان انجام می گیرد .

یکی از بهترین راه ها برای فراهم ساختن خاک سالم استفاده از سولفات آمونیوم که برای مطالعه درباره آن میتوانید مقاله فروش سولفات آمونیوم را مطالعه بفرمایید.

تفاوت کود آلی و شیمیایی در چیست ؟

برای خرید کود گوگرد آلی باید بدانید که کود های آلی عمدتا منشا طبیعی داشته و پس از مراحل پوسیدگی و تجزیه قابل استفاده می باشند که دارای درصد مواد غذایی بالایی نیستند .
ولی باعث بهبود ساختار خاک و افزایش تخلخل و کاهش وزن ظاهری خاک می شوند که در جذب آب موثر است ولی کودهای شیمیایی عمدتا منشا سنتتیک و مصنوعی داشته که شامل درصد بالایی از عناصر و مواد غذایی هستند اما در بهبود ساختار خاک نقشی ندارند .

برای مطالعه درباره فروش کود شیمیایی میتوانید به صفحه فروش کود شیمایی مراجعه بفرمایید.

کمبود گوگرد چه تاثیری در رشد گیاه دارد ؟

کود گوگرد آلی یکی از عناصر غذایی پر مصرف برای تمامی گیاهان می باشد اما کم تر مورد توجه کارشناسان و کشاورزان قرار می گیرد . گوگرد در تولید پروتئین و کلروفیل و دیگر ترکیبات گیاه نقش موثری دارد.
برای خرید کود گوگرد آلی بدانید که کمبود گوگرد در گیاهان خود را از زرد شدن برگ های جوان و سپس برگ های پیر درخت نشان می دهد . کمبود گوگرد درگیاه باعث کند شدن روند رشد آن گیاه  و ایجاد ساقه ای نازک و برگ های پیچیده می شود .

مدیریت آفات با کود آلی

برای خرید کود گوگرد آلی بدانید که کشاورزی آلی روی کردی ملایم و تدریجی در مقابله با آفات و بیماری ها دارد . در این شیوه برای جلوگیری از بروز آفات و بیماری ها از پیش اقداماتی انجام و از روش های ملایمی برای کنترل آن ها استفاده می شود .
یکی از غیر تهاجمی ترین روش های جلوگیری و مقابله با آفات و بیماری ها وارسی دقیق آن ها می باشد .

موارد استفاده از کود آلی در کجاست ؟

برای خرید کود آلی بدانید که کمپوست یا پوسال همان ترکیبی از پسماند های حیوانی و گیاهی که طی فرآیندها و شرایط مختلف به وجود می ‌آید .
کمپوست از کهن ‌ترین روش‌های بازیافت بوده است که زباله‌ های شهری ، فاضلاب و لجن و دیگر مواد آلی تجزیه ‌شده و به شکل کود در کشاورزی استفاده می‌ گردند .

خرید کود گوگرد آلی

گوگرد آلی دارای 10-15 درصد گوگرد ، 15 درصد بنتونیت و 70 درصد کمپوست قارچ و یا کمپوست گیاهی به علاوه عناصر ریز مغذی (روی ، آهن ، مس ، منگنز) به صورت گرانول شده می ‌باشد .
از مهم ‌ترین منابع کودی تأمین کننده عناصر کم مصرف جهت محصولات زراعی و باغی می‌ باشد و هم چنین با توجه به دارا بودن عناصر کم مصرف کودی بسیار مفید جهت مصرف در گلخانه ، باغچه و گیاهان آپارتمانی و خانگی نیز می ‌باشد .
کود های آلی که با افزوده شدن به خاک به رشد و توسعه گیاهان کمک می کنند شامل مدفوع حیوانات و دیگر محصولات جانبی مانند گوانوی پرنده و خفاش ، پودر خون ، گرد استخوان و پودر پر علاوه بر کودهای ماهی و کتانجک می باشد .
محصولات ارگانیک دارای گواهی هم چون کود ماهی آلاسکا و محصولات کاملا طبیعی مانند غذای کتانجک خالص پنینگتون برای گیاهان ، آن ها را با منابع غنی از مواد مغذی آلی تغذیه می کند .
این کودها از منابع طبیعی تشکیل شده اند و با رهاسازی تدریجی مواد مغذی این ترکیبات را به طور دائمی در اختیار گیاهان قرار می دهد .
استفاده از هر نوع کود در راستای اصلاح و تقویت خاک زمین زراعی و باغات بر اساس نتیجه آزمون خاک ، صرفاً با نظر کارشناسان مجرب و مهندسین سازمان جهاد کشاورزی منطقه انجام داده و به آنان اعتماد نمایید .
شما برای فروش کود گوگرد آلی می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و از دیگر محصولات این سایت دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *