فروش کلرید پتاسیم (کلرور پتاسیم)

کلرید پتاسیم یا همان کلرور پتاسیم یکی از پر کاربردترین کودهای پتاسیم می باشد . در ادامه این مقاله به فروش کلرید پتاسیم می پردازیم .

اهمیت کود کلرید پتاسیم در چیست ؟

برای فروش کلرید پتاسیم باید بدانید که پتاسیم در تمامی فرآیندهایی که برای حفظ رشد مطلوب گیاه لازم می باشد ، نقش اساسی دارد . کمبود این عنصر باعث کاهش مقاومت گیاه به خشکی و درجه حرارت های بالا و پایین می ‌شود .

یکی از مهم ترین اثرات کمبود پتاسیم کاهش مقاومت گیاه در مقابل آفت ‌ها ، عوامل بیماری ‌زا و حمله نماتدها می باشد . بنابراین تامین مقدار کافی این عنصر از طریق کودهایی مانند کلرید پتاسیم به حفظ سلامت گیاه کمک می کند .

انتقال پتاسیم در داخل گیاه از سمت بافت ‌های پیر به ‌سمت بافت‌ های جوان تر است بنابراین علائم کمبود پتاسیم ابتدا در برگ‌ های پایینی گیاه دیده می‌ شود و سپس با افزایش کمبود به‌ سمت قسمت‌ های بالایی گیاه کشیده می شود .

برای فروش کلرید پتاسیم بدانید که یکی از شایع‌ ترین علائم کمبود پتاسیم در گیاه سوختگی زرد رنگ (کلروز) حاشیه برگ ها یا ریزش آن ها پیش از بلوغ است .

مقاله پیشنهادی : یکی دیگر از انواع کود های حاوی پتاسیم ، کود سولفات پتاسیم میباشد ،که برای مطالعه درباره ی آن میتوانید به صفحه
فروش سولفات پتاسیم مراجعه بفرمایید.

تولید پتاسیم کلراید به چه صورت می باشد ؟

برای فروش کلرید پتاسیم باید بدانید که منبع اصلی کلرید پتاسیم سنگ معدنی پتاسیم می باشد . فرایند تبدیل سنگ پتاسیم به کلرور پتاسیم طی چندین مرحله از استخراج تا انجام فرایند های شیمیایی صورت می گیرد و مراحل استخراج ، انبار کردن ، خرد کردن ، تغلیظ و تولید را شامل می شود تا کلرید پتاسیم حاصل آید .

پس از استخراج سنگ از معادن ، فرایند خردایش روی آن انجام می شود . مرحله بعدی ، دوغاب گیری می باشد ، به این صورت که به ذرات ریز سنگ آب اضافه می کنیم تا دوغاب تولید شود .

این فرایند برای جداسازی پتاسیم از ناخالصی ها ضروری است . مرحله بعدی ، حرارت دهی به دوغاب است و سپس پتاسیم کلرید با غلظت بالا در مایع ته نشین و جداسازی می شود. کود پتاسیم کلراید در دو رنگ صورتی و سفید رنگ تولید می شود .

روش و زمان مصرف کود پتاسیم کلراید

برای فروش کلرید پتاسیم باید در نظر داشته باشید که روش مصرف کود کلرور پتاسیم به این صورت است که قبل از اقدام به کاشت محصولات ، کود کلرید پتاسیم بر روی سطح خاک زیر کشت پاشیده می شود .

کود پتاسیم کلراید به صورت گرانول و پودری و در بسته های ۲۵ کیلوگرمی به بازار مصرف عرضه می شود . زمان مصرف کود کلرید پتاسیم در زمان نشاء کاری ، تشکیل غلاف و در زمان گلدهی گیاه می باشد ، اما از کود سولفات پتاسیم که به عبارتی کود پایه می باشد را باید قبل از کشت محصول استفاده نمود .

فروش کلرید پتاسیم (کلرور پتاسیم)

مهم ترین زمینه مصرف آن در حوزه کشاورزی و به عنوان کود برای تامین پتاسیم مورد نیاز گیاهان است . کلرید پتاسیم یا پتاسیم کلراید یک کود کشاورزی حاوی مقدار بسیار فراوانی پتاسیم با فرمول شیمیایی KCl می باشد .

برای فروش کلرید پتاسیم باید در نظر داشته باشید که این کود با اسامی دیگری هم چون سیلوبت ، کلرور پتاس و کلرور پتاسیم هم شناخته می شود و به اصطلاح آن را پتاس می نامند .

کود کلرید پتاسیم در مصارف کشاورزی کاربرد فراوانی دارد تا جایی که بیش از نود درصد کل پتاسی که در دنیا تولید می شود برای تولید کلرور پتاس به کار می رود .

کود کلرید پتاسیم یک نمک شیمیایی به صورت کریستال های سفید رنگ می باشد که به راحتی و به مقدار زیاد در آب قابل حل شدن است و به همین دلیل است .

این نمک معدنی شیمیایی ، ساختار مولکولی بسیار ساده ای به صورت KCl دارد و در مشاغل کشاورزی ،  صنعتی و آزمایشگاهی به کار می رود .

کود کلرور پتاس بهترین جایگزین برای کود سولفات پتاسیم می باشد چرا که با انحلال این کود در آب ، به یون قابل جذب برای گیاهان تبدیل شده و بیش ترین پتاسیم مورد نیاز گیاه را تامین می نماید .

برای فروش کلرید پتاسیم می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات آن نیز دیدن نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *