فروش کودهای گوگردی

گوگرد حاوی یک ماده مغذی اساسی مورد نیاز همه گیاهان و محصولات زراعی برای رشد بهینه می باشد . در ادامه این مقاله به فروش کودهای گوگردی می پردازیم .

مقاله پیشنهادی : کود گوگرد آلی یکی از انواع کودهای گوگردی می باشد که برای مطالعه درباره ی آن میتوانید به صفحه کود گوگرد آلی مراجعه بفرمایید.

مکانیسم اثر کود گوگرد در خاک به چه صورت می باشد ؟

برای فروش کودهای گوگردی باید بدانید که بیش تر گوگرد موجود در خاک به صورت مواد آلی یافت می شود و این شکل در دسترس گیاهان نیست . برای این که  گوگرد در دسترس گیاهان قرار بگیرد ، ابتدا باید از ماده آلی آزاد شود و روند مینرالیزاسیون را طی کند .

فرآیند مینرالیزاسیون نتیجه فعالیت میکروبی می باشد . در این فرایند گوگرد به فرم سولفات (SO4-2) تبدیل می شود که به راحتی در دسترس گیاهان  قرار می گیرد .

این فرایند تحت تأثیر نسبت C / S ، دما و رطوبت است . به دلیل بار منفی  فرم معدنی سولفات (SO4-2) در خاک قابل تحرک می باشد . بی تحرکی گوگرد فرایندی متضاد است که در آن سولفات موجود به شکل ارگانیک برگردانده می شود .

مزایای استفاده از کود گوگرد چیست ؟

برای فروش کودهای گوگردی باید توجه داشته باشید که در صورتی که از انواع مختلف کود گوگرد در خاک و زمین های مورد نظر استفاده کنیم باعث جلوگیری از تجمع نیترات در محصولات کشاورزی مختلف شده ‌ایم .

هم چنین به بزرگ کردن تدریجی خاک و حفاظت محیط زیست و کمک به سلامت محیط زیست کمک شایانی کرده ایم . استفاده از کود گوگرد باعث می‌ شود تا مصرف آب کشاورزی مختلف کاهش چشمگیری را به خود ببیند .

استفاده از کود های گوگرد سبب جلوگیری از گسترش قارچ های خاکزی می شود و هم چنین تا حدود زیادی باعث اصلاح و کاهش ph  خاک های شور و آهکی و قلیایی می گردد .

کمبود گوگرد در گیاه چه تاثیری بر بازدهی محصول و تغذیه انسان یا دام دارد ؟

برای فروش کودهای گوگردی باید توجه داشته باشید که گوگرد از عناصر غذایی پر مصرف برای گیاهان می باشد که کم تر مورد توجه کشاورزان یا کارشناسان قرار می گیرد . گوگرد در تولید پروتئین و کلروفیل و سایر ترکیبات حساس گیاه نقش به سزایی دارد به همین دلیل علائم کمبود آن شبیه علائم کمبود نیتروژن ظاهر می شود .

زردی از برگ های جوان تر شروع می شود و به برگ های مسن تر سرایت می کند . چون گوگرد عنصر متحرکی نیست که از برگ های پیرتر گیاه به سمت برگ های جوان برود .

انواع کود گوگرد کدامند ؟

کودهای گوگرد معمولاً به صورت سولفات محلول یا فرم های عنصری (S) نسبتاً نامحلول در دسترس هستند . محصولات حاوی برای رفع کمبود خاک عالی عمل می کنند .

از محصولات دیگری مانند سولفات پتاسیم هم می توان برای رفع کمبود  پتاسیم و گوگرد استفاده کرد اما این کودها معمولاً در دسترس نیستند .

در حال حاضر با وجود بیش از ۲۰ کود مختلف حاوی گوگرد تجاری ، ممکن است انتخاب بهترین گزینه برای کشاورزان دشوار باشد . کشاورزان باید با یک متخصص زراعت بومی صحبت کنند تا بهترین کود را مورد نیاز خود را انتخاب کنند .

اکثر کودهای حاوی گوگرد به طور کلی می توانند به چهار گروه تقسیم شوند : ۱کودهای حاوی سولفات ، کودهای حاوی گوگرد عنصری ، کودهای حاوی ترکیبی از سولفات و گوگرد عنصری و کودهای گوگرد مایع .

مقدار مصرف کود گوگرد باید چگونه باشد؟

  • محصولات دارای گوگرد زیاد مانند کلزا و یونجه باید از تعادلی صحیح در مواد مغذی بهره مند شوند.
  • کلزا نیتروژن و گوگرد را با نسبت حدوداً پنج به یک (به عنوان مثال ، ۲۰ لیتر در لیتر در هکتار به ازای ۱۰۰ لیتر در هکتار) برای بهینه سازی پروتئین ، سنتز روغن و بازدهی مطلوب نیاز دارد(استفاده از مقادیر بالای نیتروژن بدون گوگرد می تواند منجر به بازدهی کمتر محصولات شود).
  • ریز بودن ذرات کود بسیار بهتر است زیرا هم بهتر با خاک ترکیب می شود و هم سریعتر به سولفات تبدیل می شود.
  • چرخه انجماد ، ذوب و خشک شدن خاک باعث میشود گرانول ها پراکنده شده و اندازه ذرات گوگرد کاهش می یابد تا میکروارگانیسم های خاص خاک بتوانند گوگرد عنصری را به سولفات-گوگرد برای استفاده گیاه تبدیل کنند.در خاک های سرد و خشک تبدیل گوگرد عنصری به سولفات ممکن است بسیار آرام صورت بگیرد.
  • دشوار بودن پیش بینی دقیق میزان تبدیل گوگرد عنصری به سولفات به دلیل حساسیت به انواع خاک و شرایط محیطی است.
    گوگرد عنصری باید حدود حداقل دو سال قبل استفاده شود تا اگر محصول به سولفات – گوگرد نیاز داشته باشد زمان لازم برای تبدیل گوگرد به سولفات فراهم باشد.

فروش کودهای گوگردی

گوگرد برای اجزای ساختاری و آنزیمی در گیاهان بسیار ضروری می باشد و یکی از عناصر اصلی برخی اسیدهای آمینه ضروری است که برای سنتز پروتئین مورد نیاز می باشد .

سنتز کلروفیل نیز به  S احتیاج دارد . گوگرد به راحتی در گیاهان قابل انتقال نمی باشد بنابراین همه گیاهان نیاز به تأمین مداوم گوگرد از ظهور تا بلوغ محصول دارند .

پیش بینی دقیق میزان تبدیل گوگرد عنصری به سولفات به دلیل حساسیت به انواع خاک و شرایط محیطی بسیار دشوار می باشد . بسته به محصول مورد نظر شما ، گوگرد عنصری باید حدود دو سال یا بیش تر از قبل از کشت در خاک استفاده شود تا اگر محصول به سولفات ، گوگرد نیاز داشته باشد زمان لازم برای تبدیل سولفات فراهم باشد .

شما برای فروش کودهای گوگردی می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات این سایت دیدن نمائید و اطلاعات کسب کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *