گرین سی چیست ؟

این روزها محصولات متنوعی به منظور تقویت گیاهان در بازار وجود دارد . در ادامه این مقاله به بررسی گرین سی می پردازیم .

فواید گرین سی در چیست ؟

به منظور انتخاب کود مناسب برای گیاه خود باید از فواید مصرف گرین سی اطلاع داشته باشید . این کود همان طور که از نامش پیداست ، در دسته کودهای کامل قرار می گیرد .

حداکثر مقدار عناصر غذایی را در خود دارا می باشد و تمامی عناصر مورد نیاز گیاه را تامین خواهد کرد . این کود اسیدهیومیک ندارد ، اما مقادیر غلیظی از عناصر غذایی اصلی و فرعی مورد نیاز گیاه را شامل می شود .

از این رو اگر تنها به دنبال رشد چشمگیر گیاه خود هستید ، کود کامل گرین سی بهترین گزینه برای شما به حساب می آید . با مصرف این کود شاهد افزایش رشد ریشه و تولید برگ در گیاه خود خواهید بود .

شرایط رشد گیاهان گلخانه ای در چیست ؟

یکی از عوامل مهم در رشد گیاهان گلخانه ای انتخاب خاک مناسب می باشد . گیاهان موجود در گلخانه دارای محدودیت هایی از نظر محیط رشد ریشه در مقایسه با شرایط طبیعی می باشند .

برای جبران کمبودها باید خاک بستر کشت به گونه ای انتخاب شود که در رشد گیاهان خللی وارد نگردد . با توجه به این که استفاده از محصولات وارداتی هزینه های بالا را به گلخانه داران تحمیل می ­نماید باید به دنبال جایگزین مناسب بود .

احتیاط هایی که باید در مصرف گرین سی داشت

اسید هیومیک در ترکیبات این کود وجود ندارد . از این رو دو عامل از جذب 100 درصدی مواد مغذی از طریق گیاهان جلوگیری می کند .

به منظور حل این مشکل تنها کافی است که مقداری اسید هیومیک به محلول تهیه شده خود اضافه کنید . البته می توان بدون اضافه کردن اسیدهیومیک از مواد مغذی موجود در این کود بهره برد ؛ تنها باید این کود بر برگ های گیاه اسپری شود .

قبل از مصرف کود گرین سی با متخصص گیاه پزشکی مشورت کنید . این فرد شما را با توجه به نوع گیاه و کمبودهای غذایی آن به خوبی راهنمایی خواهد کرد .

میزان استفاده از گرین سی چه مقداری می باشد ؟

قبل از استفاده از این ماده شیمیایی ابتدا نحوه مصرف آن را به دقت مطالعه کنید تا دچار مشکل نشوید . معمولا اطلاعاتی در این باب بر بسته بندی محصول درج خواهد شد که به شما کمک می کند .

این محصول را قبل از استفاده باید به خوبی تکان دهید . سپس باید 10 سی سی از این کود را در نیم لیتر آب حل کنید . در صورتی که امکان اندازه گیری به صورت دقیق را ندارید ، یک درب از محلول را در نیم لیتر آب بریزید .

در نهایت هر دو هفته یک بار محلول تهیه شده را روی برگ ها اسپری کرده یا گیاه را با آن آبیاری کنید . برای اسپری بهترین زمان صبح و عصر می باشد که روزنه های برگ گیاه باز هستند . به این ترتیب امکان تبادل هوا و رطوبت برای گیاه وجود خواهد داشت .

خاصیت گرین سی در چیست ؟

این کود یک سوپر جاذب قوی می باشد که می تواند به میزان صد در صد حجم خود آب را جذب نماید و به مرور زمان آب ذخیره شده را در اختیار گیاه قرار دهد .

گرین سی می تواند در زمان کم آبی با تولید ماده ضد استرس تحمل گیاه را بالا ببرد و در نهایت موجب افزایش دوره آبدهی و صرفه جویی به میزان 30 تا 60 درصد در مصرف آب گردد.

خرید گرین سی

کود کامل گرین سی یکی از محصولات شرکت گرین گروس ایتالیا می باشد که به رشد گیاه شما کمک می کند . این کود با فرمولاسیون تخصصی خود تمامی جنبه های رشد و تقویت گیاه را دربر می گیرد . هم چنین با توجه به نام شرکت تولید کننده این کود ، از کیفیت آن باید اطمینان داشته باشید .

کود آلی گرین سی ترکیبی از مواد آلی بوده که جایگزین مناسبی برای کوکوپیت و پیت ماس در گلخانه ها می باشد . این ترکیب فاقد بو ، عاری از هرگونه بذر علف ، اسپور قارچ ، تخم و لارو حشرات و کاملاً ضد عفونی شده می باشد .

شما برای خرید کود گرین سی می توانیدبه فروشگاه معتبر زیما کود مراجعه نمائید و ضمن خرید می توانید با کودهای دیگر نیز آشنا شوید .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *