فروش سولفات پتاسیم

کود سولفات یک کود شیمیایی پر مصرف می باشد . در ادامه این مقاله به فروش سولفات پتاسیم می پردازیم .

مزایای استفاده از سولفات پتاسیم

 1. همانطور که از اسم آن معلوم است مهم ترین مزیت آن تامین نیاز گیاه به پتاسیم و گوگرد می‌باشد.
 2. محیط را برای جذب سایر عناصر غذایی مساعد می کند.
 3. کیفیت رنگ و طعم میوه‌ها را بهبود می دهد.
 4. بازدهی مصرف آب افزایش می دهد.
 5. کیفیت گل را تقویت می کند.
 6. کاهش اسیدیته خاک.
 7. کمک به جذب هرچه بهتر آهن و فسفر.
 8. تقویت گره‌ های گیاهانی حاوی کربوهیدرات بالا.
 9. افزایش میزان مقاومت خاک در مقابل عوامل محیطی.
 10. افزایش مقاومت محصولات به آفات، بیماری های گیاهی و انواع استرس های محیطی.
 11. برای مصرف در هر نوع روش آبیاری و محلول پاشی برگی ایده آل است.
 12. در خاک های اسیدی و قلیایی قابل مصرف است.
 13. پیشگیری از تجمع نیترات بخصوص در محصولاتی مانند : سیب زمینی.
 14. بسیار ایده آل برای گیاهان حساس به شوری مانند : سیب، گلابی، هلو، هویج، کاهو، پیاز به دلیل فقدان کلر.
 15. نسبت به سایر کود های پتاسیمی شاخص آبشویی و ضریب شوری کمی دارد.
 16. به دلیل اثر مثبت در تولید انواع ویتامین ها، نشاسته و قندها ارزش غذایی محصولات را افزایش می دهد.
 17. pH منطقه ریز و صفر ریشه را کاهش می دهد.

تفاوت سولفات پتاسیم با سولو پتاس

اشتباه گرفتن کود سولو پتاس به جای سولفات پتاسیم یکی از اشتباهات رایج در زمینه ی کودهای کامل به شمار میرود. که البته یکی از دلایل آن شباهت فرمول آن ها (K2SO4) به یکدیگر است.

در واقع کود سولو پتاس از همان کود سولفات پتاسیم به دست می آید. اما تفاوت های آن ها شامل :

 • میزان حلالیت در آب

به این گونه که اگر بهترین کود سولو پتاس را در نظر بگیریم، دارای حلالیت بالاتری نسبت به سولفات پتاسیم میباشد.

 • میزان خلوص

به این گونه میزان خلوص سولو پتاس به دلیل داشتن کلر پایین و خلوص بالا بیشتر است.

و در آخر باید این نکته را هم اضافه کرد هیچ کدام از این برتری ها به معنای بهتر بودن سولو پتاس نسبت به سولفات پتاسیم نمیباشد و ما صرفا قصدمان یک مقایسه ساده است.
البته که همین 2 ویژگی به شدت بر روی تفاوت قیمت تمام شده ی آن ها اثرگذار میباشد .

روش تولید کود سولفات پتاسیم به چه صورت می باشد ؟

برای فروش سولفات پتاسیم باید بدانید که پتاسیم عنصر نسبتا فروانی در پوسته ی زمین می باشد به همین دلیل تولید کود پتاس در هر جایی از دنیا به راحتی صورت می گیرد .

پتاسیم سولفات به ندرت به صورت خالص در طبیعت یافت می شود . در عوض به طور طبیعی با نمک های حاوی منیزیم سدیم کلرید مخلوط می شوند .

این کود از واکنش KCl با اسید سولفوریک تولید می شود . مواد معدنی حاوی k با استفاده از محلول های آب و نمک با دقت شسته می شوند تا فرآورده ای جانبی را حذف کند .

مقاله پیشنهادی : یکی دیگر از انواع کود های حاوی سولفات ، کود سولفات آمونیوم میباشد ،که برای مطالعه درباره ی آن میتوانید به صفحه
فروش سولفات آمونیوم مراجعه بفرمایید.

کاربرد سولفات پتاسیم در چیست ؟

برای فروش سولفات پتاسیم باید بدانید که پتاسیم برای تکمیل بسیاری از عملکردهای اساسی در گیاهان می باشد .سولفات پتاسیم منبع بسیار عالی k برای تغذیه مورد نیاز گیاهان می باشد .

سولفات پتاسیم منبع مهمی از s دارد که گیاهان برای سنتز پروتیین و عملکرد آنزیم ها به آن نیاز دارند . مانند پتاسیم ؛ گوگرد نیز می تواند برای رشد کافی گیاه بسیار مورد نیاز باشد .

کود سولفات پتاسیم به صورت گرانول هایی در اندازه های مختلف تولید می شود ولی تولید کنندگان معمولا ذرات ریز را تولید می کنند تا قدرت انحلال این کود برای آبیاری یا اسپری شاخ و برگ افزایش یاید .

روش استفاده از سولفات پتاسیم چگونه می باشد ؟

برای فروش سولفات پتاسیم باید در نظر داشته باشید که این کود در محصولاتی مانند گندم ذرت و … مورد استفاده قرار می گیرد . این کود در اوایل رشد مورد مصرف قرار می گیرد .

این کودها دارای شاخص نمک بالایی می باشند و هنگام استفاده برای محلول پاشی درختان جوانه دار و یا بسترهای جوانه زنی دقت لازم را به کار ببرید .

در مورد کودهای پتاسیم دار توصیه می شود که چند سانتی متری با دانه فاصله داشته باشند و در کنار بذر با فاصله چند سانتی متری به طور نواری اعمال شوند .

بهتر است که از این کود در زمانی که زمین خالی می باشد و یا به آیش رفته است استفاده نکنید چون باران باعث شستشوی آن از خاک می شود .

کودها حاوی چه عناصری می باشند ؟

برای فروش سولفات پتاسیم در نظر داشته باشید که هر کودی که مصرف می کنیم باید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم عناصر غذایی گیاه را تامین می کند .  گیاهان برای رشد به حدود ۱۶ عنصر غذایی نیاز دارند .

۳ عنصر کربن  اکسیژن و هیدروژن  حدود ۹۵ درصد  گیاهان را تشکیل داده و به طور طبیعی  و نامحدود از طریق هوا و آب تامین می شوند .

نیاز بیش تر گیاهان به عناصر ماکرو یا همان پر مصرف به دلیل نقش آن ها در ساخت حجم زیادی از کربوهیدرات ها چربی ها در سلول های گیاهی مرتبط است .

عناصر کم مصف اکثرا در فعالیت های آنزیمی گیاه شرکت می کنند . این عناصر با وجود مصرف کمی که دارند تاثیر زیادی در فرآیندهای متابولیکی و رشد و نمو گیاهان دارند .

مقاله پیشنهادی : یکی دیگر از انواع کود های حاوی پتاسیم ، کود کلرور پتاسیم میباشد ،که برای مطالعه درباره ی آن میتوانید به صفحه
فروش کلرور پتاسیم مراجعه بفرمایید.

کودهای مخلوط به چه صورتی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

عناصر ازت فسفر و پتاسیم بیش از سایر عناصر به عنوان کود مصرف می گردند . گاهی کودهای تجارتی را به صورت مخلوطی از عناصر فوق تهیه می شوند .

درصد عناصر این کودها معمولا بسیار پایین می باشد و قسمت اعظم حجم این مواد دیگری به غیر از عناصر فوق تشکیل می دهند .

فروش سولفات پتاسیم

مصرف این کود در سیستم آبیاری قطره ای و خاک های قلیایی باعث اسیدی شدن منطقه اطراف ریشه شده است و جذب فسفات و ریز مغذی های موجود در خاک را تسهیل می کند .

سولفات پتاسیم به بهبود تولید محصولاتی مانند گندم و یونجه کمک می کند . اکثر گیاهان پتاسیم مورد نیاز خود را در مراحل اولیه رشد جذب می کنند . بنابراین بهترین زمان کوددهی هنگام کشت محصول و یا در مراحل اولیه رشد است .

برای فروش سولفات پتاسیم می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمایید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات آن دیدن نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *