سوپر فسفات تریپل

کود سوپر فسفات تریپل چیست؟

سوپر فسفات تریپل یا کود فسفات تریپل یکی از محبوب ترین نوع کود ها در باغ و مزارع به منظور تامین فسفات مورد نیاز درخت یا گیاه می باشد، این مدل کود فسفات تریپل که به کود ریشه یا کود سیاه نیز مشهور می باشد غنی از فسفات است که یکی از نیاز های اصلی گیاه در زمان رشد است.

یکی از مهمترین دلایل استفاده و انتخاب این کود فسفات تریپل دارا بودن منبع های غنی از فسفات و بدون نیتروژن است که باعث می شود تمامی فسفات گیاهانی که در طول رشد نیاز دارند را بدست آورد، این کود همچنین Ph خاک را بین 5 تا 8 نگه می دارد که آب رسانی و تغذیه گیاه را بهبود می بخشد.

کود سوپر فسفات تریپل چیست؟

کود فسفات تریپل عموما به شکل پودری یا کود کامل گرانوله تولید می شود، تولید این کود بدین شکل باعث می شود تا نگهداری و حمل نقل بسیار آسان تری نسبت به نوع محلول، مایع و حتی جامد داشته باشد، همچنین نگهداری آن در فضا عادی ممکن است و نیاز به نگهداری خاصی ندارد.

پیشنهاد می دهیم اگر شما هم به دنبال کود فسفاته برای رشد بهتر گیاه و درختان خود هستید حتما به سراغ کود فسفات تریپل بروید یا با مشاوران ما در تماس باشید تا بر اساس نیاز شما و منطفه جغرافیایی شما بهترین پیشنهاد برای انتخاب و استفاده کود مورد نیاز شما بدهند

به منظور جبران کمبود فسفر در خاک هایی که از درصد کافی فسفر برخوردار نیستند و از سطوح پایین تری از فسفر دارا می باشند ، از کود سوپر فسفات تریپل بدین منظور استفاده می گردد .

در راستای معرفی کود سوپر فسفات تریپل باید گفت که یکی از انواع کود سوپر فسفات دارای ۴۶ درصد از اکسید فسفر می باشد که به برطرف نمودن کمبود فسفر در درختان و گیاهان می پردازد .

سوپر فسفات تریپل از اسیدی شدن اسید فسفریک و سنگ فسفات تشکیل می گردد . مقدار بسیار کمی کلریدریک ، اسید نیتریک یا اسید سولفوریک می تواند عمدا یا به شکل یک ناخالصی ( به روش تولید اسید فسفریک) اضافه شود .

با توجه به حضور ترکیبات مختلف و ترکیبات در سنگ فسفات ، واکنش بین ماده و اسید فسفریک نمی تواند به تنها یک واکنش داده شود.

دو فرآیند اساسی در تولید سوپرفسفات تریپل مورد استفاده قرار می گیرد . نتیجه هر دو فرآیند از لحاظ شیمیایی شبیه یک دیگر است و تنها از لحاظ ظاهری متفاوت است .

در حقیقت ، کود سوپر فسفات تریپل در شکل دانه ای و پودر تولید می شود . بنابراین ، در این پروژه، تولید گرانول سوپرفسفات تریپل انجام می شود .

بهترین زمان برای استفاده فوق العاده از سوپر فسفات ها قبل از کاشت می باشد . فسفر برای رشد ریشه و رشد زودرس گیاه بسیار مهم است .

بنابراین استفاده از این کودها باید قبل از کاشت انجام گیرد چرا که فرایند تثبیت فسفات را از دسترس گیاه خارج می کند . در صورتی که آزمایش خاک حاکی از کمبود فسفر باشد استفاده به روش ردیفی (جایگداری کود در نزدیکی بذر) کارایی بالاتری دارد .

برای محصولات چند ساله ، در اوایل بهار هنگامی که رشد گیاه شدید است و گیاه نیاز بالای به عناصر غذایی دارد بهترین زمان استفاده می باشد .

شما برای فروش سوپر فسفات تریپل می توانید به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمایید و ضمن خرید از این سایت می توانید از دیگر محصولات آن دیدن نمایید .

مشخصات کود سوپر فسفات تریپل

کود سوپر فسفات تریپل یکی از کود های فسفاته می باشد که به دلیل دارا بودن حدود 46 درصد دی فسفر پنتواکسید جز کود هایی با مقادیر بالای P دسته بندی می شود .

معمولا این ترکیب برای انواع خاک با دامنه ی پی اچ اسیدی و قلیایی ملایم مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان کود پاییزه شناخته می شود .

این ماده می تواند به تسریع در رشد و نمو ریشه ی گیاهان کمک کند ، مقاومت گیاهان در برابر انجماد را افزایش دهد ، به جذب کامل رطوبت خاک کمک کند و خسارات ناشی از کمبود عناصر را به حداقل برساند .

علاوه بر این در صورت مخلوط  نمودن این ماده با کود های نیتروژنه می توان جذب سایر عناصر مغذی گیاه را تا حدودی بهبود بخشید .

کاربرد کود سوپر فسفات تریپل

فسفات یکی از اجزای خاک می باشد که برای کمک به رشد ریشه انواع گیاهان بسیار مهم است ، به طوری که ریشه ها ضخیم تر ، قوی تر و سالم تر می شوند .

بنابراین فسفات تنه گیاهان را تقویت کرده و مقاومت آن را در برابر بیماری ها و آفات افزایش می دهد ، هم چنین خطرات موجود در مسیر رشد گل و بلوغ بذر را کاهش می دهد و در نتیجه زمان برداشت را تسریع می کند .

کمبود فسفر ممکن است باعث رشد نادرست گیاه ، رنگ سبز تیره روی برگ ها پیر ، تعداد نهال های کم تر ، طولانی شدن دوره بلوغ شود . فسفر با تقویت تثبیت نیتروژن در لگوم ها سبب می شود گیاهان از مقادیر کافی ازت برای رشد کافی بهره مند گردند .

روش پخش کردن یک نواخت کود سوپر فسفات تریپل

برای انجام این روش پیش از اقدام به کاشت محصول یا دانه کود را بایستی به طور یک نواخت پخش نمود و با خاک مخلوط کرد . این روش در مقایسه با روش نواری برای خاک هایی که دارای مقادیر بسیار پایین تا متوسط می باشند از کارائی کم تری برخوردار می باشد .

لذا برای کارایی بهتر و کسب نتیجه مساوی با روش نواری ، در پخش و مخلوط کردن باید از مقادیر بالاتر هم چون دو الی چهار برابر از کود سوپر فسفات تریپل استفاده نمود .

خرید سوپر فسفات تریپل

فسفرعنصری ضروری برای تمام موجودات زنده می باشد . درختان برای رسیدن به رشد طبیعی و بلوغ نیاز مبرم به فسفر دارند .

فسفر نقش اساسی در فتوسنتز ، تنفس ، ذخیره و انتقال انرژی ، بزرگ ‌شدن سلول و بسیاری دیگر از فرآیندهای موجود در گیاه را دارد . برای تکمیل چرخه تولید طبیعی در گیاهان فسفر باید وجود داشته باشد .

خرید کود سوپر فسفات تریپل

کود سوپر فسفات تریپل از مواد مغذی معدنی تشکیل شده است که جهت بازگرداندن مواد غذایی لازم برای کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد .

سوپر فسفات تریپل از اسیدی شدن اسید فسفریک و سنگ فسفات تشکیل می گردد . مقدار بسیار کمی کلریدریک ، اسید نیتریک یا اسید سولفوریک می تواند عمدا یا به شکل یک ناخالصی ( به روش تولید اسید فسفریک) اضافه شود .

با توجه به حضور ترکیبات مختلف و ترکیبات در سنگ فسفات ، واکنش بین ماده و اسید فسفریک نمی تواند به تنها یک واکنش داده شود . دو فرآیند اساسی در تولید سوپرفسفات تریپل مورد استفاده قرار می گیرد .

نتیجه هر دو فرآیند از لحاظ شیمیایی شبیه یک دیگر می باشد و تنها از لحاظ ظاهری متفاوت است . در حقیقت ، سوپرفسفات تریپل در شکل دانه ای و پودر تولید می شود . بنابراین ، در این پروژه ، تولید کود سوپر فسفات تریپل انجام می شود .

زمان مصرف کود سوپر فسفات تریپل

برای فروش کود سوپر فسفات تریپل بدانید که کودهاي فسفاتی حتماً باید قبل از زمان کاشت و به صورت جایگذاری عمقي مصرف و ترجیحاً با استفاده از دستگاه کودکار- بذرکار در زیر بذور جایگ ذاری گردند .

معمولا این ترکیب برای انواع خاک با دامنه‌ی پی اچ اسیدی و قلیایی ملایم مورد استفاده قرار می ‌گیرد و به عنوان کود پاییزه شناخته می‌ شود .

زمان مصرف کود سوپر فسفات تریپل

در صورتی که آزمایش خاک حاکی از کمبود فسفر باشد استفاده به روش ردیفی (جایگداری کود در نزدیکی بذر) کارایی بالاتری دارد . برای محصولات چند ساله ، در اوایل بهار هنگامی که رشد گیاه شدید است و گیاه نیاز بالای به عناصر غذایی دارد بهترین زمان استفاده می باشد .

کاربرد فسفات در گیاه به چه صورت می باشد ؟

برای فروش کود سوپر فسفات تریپل باید توجه داشته باشید که فسفات یکی از اجزای خاک می باشد که برای کمک به رشد ریشه انواع گیاهان بسیار مهم است ، به طوری که ریشه ها ضخیم تر ، قوی تر و سالم تر می شوند .

بنابراین فسفات تنه گیاهان را تقویت می کند و مقاومت آن را در برابر بیماری ها و آفات افزایش می دهد ، هم چنین خطرات موجود در مسیر رشد گل و بلوغ بذر را کاهش می دهد و در نتیجه زمان برداشت را تسریع می کند .

کمبود فسفر ممکن است باعث رشد نادرست گیاه ، رنگ سبز تیره روی برگ ها پیر ، تعداد نهال های کم تر ، طولانی شدن دوره بلوغ شود .

تفاوت سوپر فسفات ساده با سوپر فسفات تریپل

برای فروش سوپر فسفات ساده باید بدانید که علت متفاوت بودن فسفات ساده با کود سوپر فسفات تریپل در این می باشد که برای تولید اسید سولفوریک و فسفات مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که تمام ترکیبات مفید خاک فسفات شامل نیتروژن ( روی ، آهن ، منگنز ، منیزیم و غیره) به همراه عنصر فسفر به خاک اضافه می شوند .

هم چنین درصد فسفر محلول در سوپرفسفات ساده کم تر از محلول سوپر فسفات تریپل می باشد ، بنابراین کمبود مواد ریز مغذی در کود سوپر فسفات ساده کم تر از سوپر فسفات تریپل است . ولی میزان فسفر محلول در کود سوپر فسفات تریپل بیش تر از کود سوپر فسفات ساده است  .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *