خرید کود مایع

کود مایع

یکی دیگر از از روش‌ های بهبود حاصخیزی خاک و افزایش ظرفیت تولید محصولات کشاورزی ، علاوه بر کود شیمیایی ، استفاده از کود مایع می باشد . در ادامه این مقاله به کود مایع چیست می پردازیم .

نحوه مصرف کود مایع به چه صورت می باشد ؟

مهم ترین طریقه مصرف این نوع کود به صورت محلول پاشی می باشد . برای آماده سازی محلول کود لازم است که حجم مشخصی از کود ، با مقدار مشخصی از آب مخلوط شود تا بتوان از آن محلول برای گیاه استفاده کرد .

چنان چه کود مایع خریداری شده را مستقیما بر روی گیاه استفاده نمایید ، به علت غلظت بالای عناصر برای گیاه مضر بوده و باعث مسمومیت و از بین رفتن آن خواهد شد .

کود مایع حاوی ازت ، فسفر ، پتاسیم ، منیزیم و عناصر ریز مغذی مانند آهن ، روی و منگنز و هم چنین اسیدهای آمینه ، اسید فولویک و اسید هیومیک می باشد .

این کود را میتوان در سیستم آبیاری قطره ای ، ترکیب با خاک و یا محلول پاشی برگ ها استفاده نمود .

کود مایع ضد تنش چیست ؟

همواره گیاه در محیطی هست که ممکن است چندین بار دچار تنش های نامساعد محیطی شود و این تنش ها در صورت تداوم و یا تشدید منجر به آسیب به گیاه و یا کاهش شدید عملکرد و فعالیت گیاه خواهد شد .

از عوامل نامساعد محیطی تنش زا می توان گرما ، سرما ، خشکی ، شوری ، تگرگ و … را نام برد . برای کاهش تاثیر تنش ها بر گیاهان و هم چنین ریکاوری گیاهان تنش دیده از کود مایع ضد تنش استفاده می شود . از این کودها می توان آمینون فورت و آمینون دبلیو اس پی را نام برد .

کود مایع ویژه چه کاربردی دارد ؟ 

تغذیه گیاهی یک موضوع بسیار پیچیده و اختصاصی است که بستگی به نوع گیاه و محیط رشد گیاه ( آب و هوا و شرایط خاک) دارد .

در ضمن مساله مهم دیگری هم وجود دارد آن هم نیاز گیاه در دوره های مختلف رشد و بازدهی هست که مقدار نیاز گیاه به عناصر غذایی متفاوت خواهد بود .

برای مثال میوه در دوره رشد خود به پتاسیم بالایی نیاز دارد . کود مایع پتاس بالای فولیمکس کا در این دوره کود مناسبی هست که می توان در برنامه تغذیه از آن بهره برد .

کود مایع چیست ؟

کود مایع (Liquid Fertilizer) نوعی ترکیب شیمیایی متشکل از مهم ترین عناصر غذایی پر مصرف و کم مصرف مورد نیاز گیاه می باشد .

که به صورت کمپلکس قابل جذب از راه ریشه و برگ و همراه با مواد آلی نیاز تغذیه‌ای گیاه را تامین می‌کند . محلول پاشی گیاهان ، با کودهای مایع باعث شادابی گیاه و افزایش کمی و کیفی محصول می‌ گردد و به افزایش حاصلخیزی خاک کمک می‌ کند .

یکی از بهترین روش های غذا دهی گیاهان استفاده از کودهای مایع است چون کود مایع دسترسی مواد برای گیاه را آسان تر کرده و عناصر غذایی به سهولت به سیستم ریشه ها و برگ ها می رسد .

این کود ها در مقایسه با کودهای جامد و حیوانی و کودهای سبز سرعت جذب بالاتری دارند مخصوصا اگر به صورت محلول پاشی روی سطح برگ ها انجام شود قابلیت جذب مواد بیش تر خواهد بود و سرعت بیش تر و بازدهی بالاتری دارند .

نسبت قرار گیری عناصر غذایی به صورت برابر در اختیار گیاه قرار می گیرد و محاسبه دقیق تر و میزان مصرف کود برای هر گیاه امکان پذیر است . پس تغذیه گیاه با اطمینان و نسبت های صحیح اتفاق خواهد افتاد و از سمی شدن گیاه جلوگیری می کند .

شما می توانید برای فروش کود مایع به سایت معتبر زیما کود مراجعه نمایید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات آن دیدن نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *